Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Celsius’un Üçüncü Duruşmasından da Sonuç Çıkmadı

Celsius’un iflas başvurusunun ardından üçüncü duruşma yapıldı. Ancak bu duruşmadan da müşterilerin paralarını kurtaracak bir karar çıkmadı.

2 Eylül 2022 10:19

Güncellenme: 2 Eylül 2022 13:59

Kripto kredi şirketi Celsius Networks’n müşterileri hâlâ paralarının geri almanın peşinde. Ancak, yargının pek de acelesi yok gibi duruyor. En azından şimdilik.


Perşembe günü yapılan üç saatlik duruşmanın çoğunluğunda korumalı hesapların sahiplerinin paralarını geri alıp almayacaklarına ve koruma altındaki hangi tür hesapların kullanıcılarının bu hakkı kazanabileceklerine odaklanıldı. Celsius müşterileri ise Earn ve Borrow hesaplarına sahip olanların aksine korumalı hesaplara sahip her kullanıcının paralarını geri almaları gerektiğini düşünüyor.


Celsius sadece ‘saf’ koruma hesaplarının geçerliliğini devam ettiriyor, yani orijinalde Earn hesabı olarak açılan ancak sonrasında korumalı hesaba dönüştürülen hesaplar tutulmuyor.


Bu ayrım önemli çünkü şirket müşterilerine korumalı cüzdanı sunduktan 89 gün sonra iflas koruma başvurusunda bulundu. Yani Celsius koruma başvurusunda bulunmadan 90 gün önce transfer edilen fonlar ABD yasalarına göre geri alınabiliyor.


New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi’nden Hâkim Martin Glenn, konuyla ilgili bir karar varmadı.


OneOf’un Blok zinciri İş Geliştirme Direktörü Erik Mendelson, CoinDesk’e yaptığı açıklamada hâkimin “işi yokuşa sürdüğünü” belirtti. Mendelson, “Hâkim, Celsius’un teklifinin ve korumalı hesap sahiplerinin tespit hükümlerinin birleştirilmesini ve bu spesifik durumun çözülmesi için bir durşma günü belirlenmesini istiyor.


Yeni duruşma tarihi 14 Eylül olarak belirlendi. Ayrıca hâkim, farklılıkların üzerinde çalışılması için ayrı bir celse yapılmasını önerdi. Bunun yanında 6 Ekim’de korumalı hesap sahiplerinin durumunu görüşmek için bir başka duruşma daha yapılacak. Bu duruşmadan önce hem Celsius hem de hesap sahipleri tekliflerde bulunacak.


Celsius’un 61 milyon dolarlık bir kredinin getirisinden bir miktar nakit beklediği de belirtildi. Avukatlar, bunun şirketin nakit likiditesine destek olacağını belirtti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

En Çok Konuşulanları İncele

Somera Sosyal Medya Trend Verileriyle

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk