Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Kredi Şirketi EquitiesFirst’ün Celsius’a 439 Milyon Dolar Borcu Ortaya Çıktı

Celsius aşırı teminatlandırılmış kripto kredisini ilk olarak 2019’da EquitiesFirst’ten aldı

15 Temmuz 2022 17:35

Güncellenme: 15 Temmuz 2022 18:10

Financial Times’a konuşan ve ismini vermek istemeyen iki kaynağa göre, eleştirilerin hedefindeki kripto kredi şirketi Celsius Network’ün Indianapolis merkezli özel kredi platformu EquitiesFirst’den 439 milyon dolarlık alacağı var.


2022’de kurulan EquitiesFirst, teminatlı kripto kredileri vermeye 2016’da başlamıştı.


  • Financial Times’a konuşan şirket, “EquitiesFrist olarak müşterimizle temaslarımızı sürdürüyoruz ve her iki taraf da yükümlülüklerini devam ettirmeyi kabul etti” diyor.

  • Habere göre Celsius, ilk olarak 2019’da EquitiesFirst’ten borçlanmaya başladı. İki yıl sonra Celsius verdiği teminatlı kredilerin ödenmesini istedi ve EquitiesFirst de borçlarını “zamanında” ödeyemedi.

  • EquitiesFirst ayda 5 milyon dolar geri ödeme yapıyor. Toplam borcun 361 milyon doları nakit, geri kalanı 3,765 Bitcoin’den (bu yazı kaleme alınırken yaklaşık 79 milyon dolar değerinde) oluşuyor.

  • Borca dair detaylar Perşembe günü Celsius’un 5,5 milyar dolarlık yükümlülük ve 4,3 milyar dolarlık varlıklarını ödeyemeyeceğini açıkladığı iflas beyanının ardından geldi.

  • Celsius’un 600 milyon dolarlık varlıkları Haziran sonu 8,04 dolardan işlem gören fakat şu anda 0,80’e kadar düşen CEL token’da kilitlenmiş vaziyette.

  • Celsius “aşırı piyasa koşullarını” gerekçe göstererek para çekme işlemlerini Haziran ayında dondurmuştu.

  • Celsius ve Equities First’e konuya dair yönelttiğimiz sorular cevapsız kaldı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Lider Kripto Para Borsası

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk