Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Celsius’un Bilançosunda 1,3 Milyar Dolarlık Açık Oluştu

Haber, zor bir süreçten geçen kripto kredi kurumunun Çarşamba günü iflas koruması için başvuruda bulunmasından sonra geldi.

15 Temmuz 2022 08:18

Güncellenme: 15 Temmuz 2022 08:58

Şirketin danışman ortağı Kirkland & Ellis'in yeni bir mahkeme dosyasına göre, para çekme işlemlerini askıya alan ve likidite sıkıntısı çeken kripto Celsius Network'ün bilançosunda 1,3 milyar dolarlık bir boşluk var.


New York Güney Bölgesi ABD İflas Mahkemesi'ne sunulan belge, Celsius'un 4.3 milyar dolarlık varlığa ve 5.5 milyar dolarlık borca sahip olduğunu gösteriyor. 


Celsius, varlık listesinde CEL tokeninde yaklaşık 600 milyon dolar olduğunu iddia etti. Ancak şirket, 12 Temmuz itibariyle CEL için toplam piyasa değerinin kabaca 170,3 milyon dolar olduğunu açıkladı.

Celsius, kripto sektöründe devam eden likidite krizinden en çok etkilenen birkaç firmadan biri durumunda.


12 Haziran'da mevduat çekmeyi durdurmuş mali durumu hakkında tavsiyede bulunmak için yeniden yapılandırma uzmanları tutmuş ve Çarşamba günü iflas koruması için başvuruda bulunmuştu.


Firma finansal durumuna çözüm ararken, kripto borsası FTX'in Celsius'u satın almak için görüşmelerden uzaklaştığı ve Celsius'un bilançosundaki "2 milyar dolarlık bir boşluğa" işaret ettiği belirtildi.


Ancak Celsius , kredilerin teminatı olarak kilitlenen varlıklarını ele geçirmek için DeFi protokolleri Aave, Compound ve Maker'a olan borcunu ödemeye başladı.


CoinDesk’in daha önce duyurduğu habere Celsius, Maker'a 223 milyon dolar, Aave'ye 235 milyon dolar ve Compound'a 258 milyon dolar ödedi ve son kredisini Salı günü kapatmış oldu.


Sonuç olarak, firma, çoğunlukla sarılmış bitcoin ve bir tür stake edilmiş ether türevi (stETH) şeklinde tutulan yaklaşık 1,4 milyar dolarlık tokeni geri talep edebildi.


Hukuk firması Ropes & Gray LLP'de yeniden yapılandırma uzmanı Ryan Preston Dahl, CoinDesk Tv’deki First Mover programında, Celsius'un Bölüm 11 iflas koruması başvurusu sırasında “bilinmeyen bölgeye” girdiğini, çünkü bunun için bir örnek bulunmadığını söyledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SocialFi Meme Coin’lere Meydan Okuyor

15 Mayıs 2024 11:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk