Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Celsius, Varlıkları Saklama ve Koruma Seçeneklerini Keşfediyor

Celsius Network, Haziran ortasındaki kötü günlerden kaynaklanan sarsıntıyı azaltmak için uzmanlara danışıyor.

1 Temmuz 2022 09:08

Güncellenme: 1 Temmuz 2022 10:31

Firmanın blogunda yayınlanan bir açıklamaya göre, kripto kredi platformu Celsius, Haziran ortasındaki kargaşanın ardından “varlıkları saklama ve koruma” seçeneklerini araştırıyor .


İletide, "Bugün Celsius genelinde, toplulukla daha fazla bilgi paylaşacak şekilde konumlanmak için likiditeyi ve operasyonları istikrara kavuşturmak için olabildiğince hızlı bir şekilde odaklandık ve çalışıyoruz” mesajı verildi.


Şirket, bu çabaların diğer stratejiler arasında stratejik işlemlerin takibini ve yükümlülüklerini yeniden yapılandırmayı kapsayabileceğini açıkladı


Celsius, "Bu kapsamlı keşifler karmaşık ve zaman alıyor, ancak topluluğun, ekiplerimizin birçok farklı disiplinden uzmanlarla çalıştığını bilmesini istiyoruz" dedi.


12 Haziran'da Celsius , platformun iflas ettiğine dair söylentileri destekleyen aşırı piyasa koşullarına yanıt olarak para çekme ve transferleri dondurduğunu duyurmuştu. Hareket, 1,7 milyon kullanıcıyı varlıklarını kullanamaz hale getirmiş ve fonların süresiz olarak kilitleneceğine dair korkulara yol açmıştı.


Geçen hafta WSJ’ye konuşan konuyla ilgili kaynaklara göre, firma iflas başvurusu olasılığını araştırmak için bir danışmanlık firması olan Alvarez & Marsal'dan yeniden yapılandırma danışmanları tuttu.


Celsius’un mali sorunları, daha geniş bir kripto piyasası çöküşü sırasında ortaya çıktı. Mayıs ayında, stablecoin terraUSD ve kardeş kripto parası LUNA, 40 milyar dolarlık bir çöküşle olağanüstü bir şekilde patladı, kripto para piyasasını istikrarsızlaştırdı ve kripto para birimi ekonomisinde 300 milyar dolarlık zarara yol açtı.


Çöküş, kısmen, FED'in bir dizi şahin faiz artırımı yoluyla yüksek enflasyonla mücadele çabalarından kaynaklandı ve bu da dijital varlıkların risksiz satışını tetiklemiş oldu.


Düşüşten önce Celsius, fon yaratmada büyük bir başarı gösterdi ve Kasım 2021'deki son turda 3,25 milyar doların hemen üzerinde bir değerlemeyle 750 milyon dolar ttopladı.


Mayıs 2022 itibariyle, firma müşterilerine 8 milyar dolardan fazla borç vermiş durumda ve yönetimi altındaki varlıklar 12 milyar dolar seviyesinde.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk