Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Celsius, Parasını Geri İsteyen Başka Bir Grupla Karşı Karşıya

Celsius'ta mevduat sahibi olan 60 kişiden fala olan bir grup, fonlarını geri alabilmek için iflas mahkemesine dilekçe verdi.

1 Eylül 2022 14:19

Güncellenme: 1 Eylül 2022 15:14

Celsius'taki bir grup mevduat sahibi, kripto borç verenin iflas davasını denetleyen mahkemeden fonlarının iadesine izin vermesini istedi.


Grup, Çarşamba günü New York Güney Bölgesi için New York İflas Mahkemesi'ne, Celsius'un mevduat hesaplarından para çekilmesine izin verilmesi gerektirdiğine dair bir dilekçe verdi. Celsius, Haziran ayı ortasında para çekme işlemlerini dondurmuştu ve Temmuz ayında ise iflas işlemleri için başvuruda bulundu. Şirket faaliyetlerini yeniden yapılandırmak ve hala geliştirilen madencilik operasyonundan elde edilen geliri ayakta kalmak için kullanmayı umut ediyor.


64 kişiden oluşan grup Celsius'un saklama hizmeti ile en az 22.5 milyon dolarlık kripto paraya sahip olduğu biliniyor. Bu grup Resmi Olmayan Alacaklılar Komitesi'nden (UCC) ayrıdır.


Grubun kripto para birimi, belli bir getirisi "Earn" ürünü yerine mevduat hesaplarına yatırılıyor. Bu da Celsius'un fonları, grup üyeleri adına ayrılmış bir yerde tutması gerektiği anlamına geliyor. Bu nedenle müşterilerin iflas işlemlerinin sonucundan ayrı olarak fonlarını geri alabilmeleri gerekiyor.


"Mahkeme çeşitli duruşmalarda, varlıkların mülkiyete ait olmadığı takdirde, bu varlıkların kullanıcılara iade edilmesi gerektiğini açıkça belirtmiştir."


Hesap sahipleri, Celsius'un hala yatırdıkları aynı tür kripto para birimlerine sahip olduğunu ve fonların Celsius'un fonlarının geri kalanından ayrı olduğunu söylüyor. Firma aslında fonları geri çekmelerine izin verme yetkisine sahip fakat bunu yapmak için harekete geçmiyor.


Grubu oluşturmak sadece birkaç hafta sürdü. CoinDesk ilk olarak 1 Ağustos'ta bazı müşterilerin Celsius'un hukuk firması Kirkland & Ellis'in Çarşamba gününden önce iade edilmesi için başvuruda bulunmuş olabileceğini bildirdi.


Önergeyi ve diğer konuları tartışmak üzere 1 Eylül'de bir duruşma yapılacak.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk