Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Celsius Network, Borcunu Kripto 'IOU' Token’larına Dönüştürmeyi Planlıyor Olabilir

Sızdırılan bir ses kaydında, firmanın kurucu ortağı ve CTO’su Nuke Goldstein, müşterilere olan borcu temsil eden sarılmış token’lar çıkarmak için potansiyel bir planı anlattı.

23 Eylül 2022 16:39

Güncellenme: 23 Eylül 2022 17:10

Celsius Network, borcunu kripto "IOU" (I Owe You) token’larına dönüştürmek için bir plan düşünüyor gibi görünüyor.


Celsius, likidite krizini öne sürerek para çekme işlemlerini durdurduktan bir ay sonra, Temmuz ayında Chapter 11 iflas koruması için başvuruda bulundu. New York'un Güney Bölgesi'ndeki iflas işlemleri sırasında Celsius'un mali sıkıntılarının derinliğini ortaya çıktı. Borç verenin 500,000 alacaklıya yaklaşık 5 milyar dolar borcu var.


Celsius, tüm varlıklarını satsa ve de Celsius'un yöneticilerinin ve iflas avukatlarının borçtan kurtulmak için umutlarını bağladıkları gizemli, yarı bitmiş Celsius Mining de hesaba katacak olursak bilançosunda hala 1.2 milyar dolarlık bir açık oluyor.


Bunun yerine, Celsius müşterisi ve YouTuber Tiffany Fong tarafından paylaşılan Celsius toplantısının ses kaydı, Celsius'un müşterilere geri ödeme yapmak için alternatif bir yöntem düşündüğünü gösteriyor.


Müşteriler daha sonra sarılmış "IOU token’larını" kullanabilir (bu kullanımlar için bir zaman çizelgesi belirsizliğini korusa da), bunları açık piyasada takas edebilir veya Celsius'un uzun vadede potansiyel toparlanması hakkında spekülasyon yapmak için tutabilirler.


Fong tarafından paylaşılan başka bir kayıtta ise Celsius yöneticileri 8 Eylül'de yapılan bir ekip toplantısında çalışanlara, Celsius'un CEO'su Alex Mashinsky'nin IOU token’ları çıkarma planını teminatsız alacaklılar komitesiyle paylaştığını ve olumlu geri dönüş aldıklarını söylüyor.


Eğer teminatsız alacaklılar komitesi tarafından plan kabul edilirse aslında pek de benzersiz bir şey olmayacak.


Likidite sıkıntısı çeken Poolin, bu ayın başlarında cüzdan hizmetinden para çekme işlemlerini askıya aldı. Bir hafta sonra etkilenen müşterilere IOU tokenları vereceğini açıklamıştı.


Plan aynı zamanda Bitfinex'in 2016 yılında borsanın rezervlerinden 120,000 bitcoin'i (BTC) boşaltan bir hack'in ardından yapılan kurtarma planıyla da biraz benzerlik gösteriyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Kripto Varlıkları Düzenleyen Sayılı Ülkeler Arasında Girmiş Olmak Oldukça Gurur Verici"

1 Temmuz 2024 18:01

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk