Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Celsius Nakit Enjeksiyonu Teklifi Alırken Bitcoin Satışı İçin Onay Aldı

Şirket, elindeki nakdin Ekim ayına kadar bitebileceğini açıklamıştı.

17 Ağustos 2022 08:51

Güncellenme: 17 Ağustos 2022 11:24

Pazartesi günü nakdinin azaldığını açıklayan, iflas süreci yaşayan kripto kredi kurumu Celsius Network şirkete nakit enjekte etmek için teklifler aldığını ve madenciliğini yaptığı bitcoinleri satabilmek için yargıdan onay aldı. 


Şirketin avukatı Josh Sussberg, nakit enjeksiyon teklifleri aldıklarını ancak tekliflerin büyüklüğü konusunda konuşmadışirketin. Bu konuda çk hızlı davranması gerektiğini belirtti. ABD iflas mahkemesinde yeniden yapılanma sürecindeki şirketlerin ayakta kalabilmek için finansman araması normal bir süreç olarak adlandırılıyor.


Kripto akışının, müşterilerinin parasını çekmesini engellemeye teşvik etmesinin ardından bu yıl içinde iflas noktasına gelen Celsius bu günlere likidite ihtiyacı içinde. Şirkete ait finanasal tablolar, şirketin naktinin Ekim ayına kadar biteceğini ve borçlu olması nedeniyle 2,8 milyar dolar daha az kripto para bulundurma zorunluluğuna geçeceğini gösteriyor.


Celsius iflas başvurusu öncesinde operasyonlarını finanse edebilmek için madenciliğini yaptığı çıkardığı bitcoin'i sattı. Yargıç Martin Glenn'in Salı günü verdiği onay, bunun devamı için bir fırsat niteliğinde.


Duruşmada sunulan bir belgeye göre Celsius, Temmuz ayında 8,7 milyon dolar değerinde bitcoin çıkartırken şirketin operasyonel ve sermaye maliyetleri ise bu rakamın çok üstünde .

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 63 Bin Dolara Tutunamıyor

13 Mayıs 2024 18:58

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk