Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Celsius Mevduat Sahipleri Yasal Süreçte Yine Sıkıntılar Yaşıyor

Fonları holding hesaplarında dondurulan bazı ABD merkezli müşteriler, fonlarına erişmek için Troutman Pepper'dan yasal destek almaya başladı.

23 Ağustos 2022 11:44

Güncellenme: 23 Ağustos 2022 13:34

Celsius Network’ün iflası her zamankinden daha karışık ve hassas bir mesele haline geldi. Firma başka bir grup davacının bir araya geldiğini ve bir avukat tuttuğunu öğrendi.


Sözde "Withhold Accounts" grubu, Celsius'un düzenleyicilerden gelen durdurma ve vazgeçme emirleri sayesinde saklama hesapları sunamadığı ABD eyaletlerindeki müşterilerden oluşuyor. 


Haziran ayında para çekme işlemlerini durdurduğunda Celsius'ta kalan yaklaşık 12 milyar doların sadece 14.5 milyon dolarını oluşturan "Withhold Accounts" grubu, Troutman Pepper'ın ortaklarından Deborah Kovsky-Apap'ın yasal temsilciliğini sağlaması için işe aldı.


Kovsky-Apap bir e-postada tutulan coin’ler için "Onlar sadece Celsius ekosisteminin bir parçası değiller. Olay daha çok mevduat sahiplerinin cüzdanlarını barda bırakmaları ve barmenin geri gelene kadar onu tutması gibi. Alıkonulan hesaplarının mümkün olan en kısa sürede dondurulması gerektiğine inanıyoruz, böylece mevduat sahipleri mülklerini geri alabilirler " dedi.


Bilançosundaki büyük açık nedeniyle Haziran ayında müşteri hesaplarını donduran Celsius'un iflas duruşması aslında yaklaşık 1.7 milyon müşteriyi sakinleştirmeye çalışıyor. Bunların çoğu, merkeziyetsiz finansın (DeFi) umut verici getirilerinden etkilenen ve Celsius'u güvenli bir seçenek olarak gören kripto sahipleriydi. Şirketin ABD’de ortaya çıkışı ve kendisini bir bankadan daha iyi bir seçenek olarak tanıtması insanlarda güven yarattı.


Celsius’un artık büyük kurumsal alacaklılarına ve hisse senedi sahiplerine de cevap vermesi gerekiyor.


Withhold, yeterince iyi bir argümana sahip olduklarına inanan iflas davacılarının kendi yasal danışmanlarını tuttukları bir durumdur. Earn programını kullanmayan Celsius saklama hesabı sahipleri de kendi yasal temsilcileri için arayışa geçtiler.


ABD'nin dokuz eyaletinde bulunan Celsius müşterileri, 15 Nisan'da firmadan akredite yatırımcılar olmadıkları için saklama hesapları için uygun olmayacaklarını belirten bir mesaj aldı. Bu müşterilere, Withhold grubunun organizatörlerinden biri olan Benny Wong, ancak Earn programında kalmak isterlerse operasyonun yasal olarak devam edilebileceğinin söylendiğini dile getirdi.


Wong, " Celsius, geri dönüşü olmayan bir şekilde Earn'den çekildiğimizde eyaletimizde var olmak yasal hale gelene kadar faiz kazanmayı kaybedeceğimize dair birçok uyarı mesajı verdi" dedi. "Ama sonra Earn dışındaki fonlar, var olduğunu bile bilmediğimiz bu üçüncü hesap türüne yerleştirildi."

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
“Uyum ve Regülasyon Ekibimizi Bütün Operasyondan Bağımsız İnşa Ediyoruz”

27 Şubat 2024 12:11

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk