Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Celsius Likidite Sıkıntısının Ortasında 17 Milyon Dolarlık Kriptoyu istiyor

İflas eden Celsius, 17 milyon dolarlık kriptoyu geri alabilmek için Prime Trust’a dava açtı.

24 Ağustos 2022 08:36

Güncellenme: 24 Ağustos 2022 10:05

İflas eden kripto kredi kurumu Celsius, eski iş ortağının elinde tuttuğunu iddia ettiği 17 milyon dolarlık kriptoyu geri alabilmek amacıyla kripto saklama kurumu Prime Trust’a dava açtı. 


Federal iflas mahkemesinde açılan davanın temel nedeninin, Celsius'un Washington ve New York'taki bazı müşterilerine bağlı varlıklarla ilgili yaşadığı anlaşmazlıklar olduğu belirtiliyor.


Celsius, Prime Trust'ın söz konusu varlıkları hala elinde tuttuğunu ve aralarındaki anlaşmanın Haziran 2021'de feshedilmesinin ardından 119 milyon doları iade ettiğini belirtti.


Kısa bir süre önce iflas koruma başvurusunda bulunan ve alacaklılarına milyarlarca dolar borcu bulunan Celsius, Prime Trust'ın 17 milyon dolar değerinde 398 BTC, 196,268 CEL token, 3,740 ETH ve 2,2 milyon USDC ile ilgili ödeme yükümlülüklerini yerine getirmediğini söyledi ve mahkemeye yaptığı başvuruda “İflas işlemlerinin başlamasının ardından, Prime Trust, İflas Kanunu uyarınca, Prime Trust'ın korumasında bulunan Celsius'a ait tüm mülkler ve 17 milyon dolarlık tutar da dahil olmak üzere Celsius'a ödemekle yükümlüydü ve mahkeme aracılığı ile bunların ödenmesi emredilmelidir” talebinde bulundu.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk