Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Celsius Eski CEO’sunun Farklı Para Transferleri de Ortaya Çıktı

Verilere göre Celsius Eski CEO’su Alex Mashinsky farklı cüzdanlarından toplam 960 bin dolarlık para transferi yapmış.

11 Ekim 2022 15:13

Güncellenme: 11 Ekim 2022 17:54

Veri platformu Nansen tarafından derlenen verilere göre iflas eden kripto kredi şirketi Celsius’ın eski CEO’su Alex Mashinsky’nin cüzdanlarından Ekim başı itibarıyla UniSwap ve MetaMask’e CEL ve USDC cinsinden yaklaşık 1 milyon dolar gönderildi.Kripto dolandırıcılarının izini sürüp YouTube’da ifşa eden Coffezilla ise Mashinsky’e ait bir başka cüzdan daha bulduğunu iddia etti. Coffezilla bu cüzdandan geçen ay yine CEL ve USDC cinsinden 225,376 doların farklı bir yere aktarıldığını belirtti. Bu cüzdanın Mashinsky’e ait olup olmadığı Nansen tarafından teyit edilmedi ancak Mashinsky’e ait olduğu bilinen bir cüzdandan bu cüzdana para transferi olduğu belirlendi.


CoinDesk’in daha önce yaptığı habere göre teyit edilen bu yeni transferler Ağustos ayında yapılan 28,242 dolarlık işlemin üzerine yapıldı. Ayrıca şirketin yöneticileri tarafından Celsius’un iflasını ilan etmesinden hemen önce toplam 27 milyon dolar para çekildiği ortaya çıkmıştı.


Mashinsky, CoinDesk’in sorularını yanıtsız bıraktı. Verilere göre Mashinsky’e ait cüzdanlarda halen USDC ve CEL cinsinden toplam 197,301 dolarlık kripto bulunuyor.  


Celsius, Haziran ayında para çekim işlemlerini durdurmuş ve 13 Temmuz’da iflas korumaya başvurmuştu. Kullanıcılar içeride kalan paralarının geri almak için umutlu. Ancak biraz daha beklemek zorunda kalabilirler çünkü bu ay başında şirketin iflasını denetlemekle görevli mütevelli heyeti para çekme işlemlerini tekrar aktif hale gelmesi için henüz erken olduğunu belirtti.


Davaya bakan hâkim Martin Glenn ise geçen hafta başında Celsius’ın finansal yönetimi ve müşteri hesaplarının idaresiyle ilgili bağımsız bir analistten rapor istedi. Bu rapor hazırlandıktan sonra müşterilerin paralarını ne zaman geri alabileceğine dair bir program oluşturulacak.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Borsası OKX, Hong Kong Lisans Başvurusunu Geri Çekti

24 Mayıs 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk