Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Cboe Başvurusu, VanEck ve 21Shares'in Solana ETF Planlarını Doğruladı

Borsa tarafından yapılan başvuruya göre, haziran ayında S-1 başvurularını sunan her iki varlık yöneticisi de ürünlerini Cboe Borsası'nda listeleyecek.

9 Temmuz 2024 09:37

Güncellenme: 9 Temmuz 2024 09:57

Chicago Opsiyon Borsası (Cboe), SEC'den varlık yöneticileri VanEck ve 21Shares'in Solana tabanlı bir borsa yatırım fonunu (ETF) piyasaya sürmesine izin vermesini resmi olarak talep etti.


Borsa, dün Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu'na (SEC) 19b-4 başvurularını sundu ve düzenleyici tarafından onaylanması halinde bu ürünleri listelemeyi istiyor. SEC başvurunun alındığını onayladıktan sonra, düzenleyicinin ürünler hakkında karar vermesi gereken 240 günlük süreç resmi olarak başlar.


Cboe Global Markets'ın ETP listelemeleri küresel başkanı Rob Marrocco, başvurulara dair yaptığı açıklamada "Borsamızda ilk ABD spot bitcoin ETF'lerini başarıyla listeledikten ve spot ether ETF'lerini listelemek için için SEC onayı aldıktan sonra, şimdi de bitcoin ve ether'den sonra en aktif olarak işlem gören üçüncü kripto para birimi Solana'ya artan yatırımcı ilgisini ele alıyoruz" dedi.


Cboe; Fidelity, Ark/21Shares ve VanEck tarafından listelenen ürünler de dahil olmak üzere mevcut 10 spot bitcoin ETF'sinden altısını zaten listeliyor. Onaylanmaları halinde 5 spot ether ETF'sini de listeleyecek.


Sektör analistleri, SEC'in bu hafta ether ETF'lerini listelemeye izin vermesi bekliyor. En güncel duyurular, başvuruların şu anda herhangi bir ücret bilgisi içermediğini gösteriyor.


Hem VanEck hem de 21Shares, bir kuruluşun piyasada yeni bir menkul kıymet sunmak istediğinde gerekli olan S-1 başvurularını haziran ayında yaptı. Bir 19b-4'ün sunulması süreçteki ikinci gerekli adımdır ve SEC'i borsa gibi bir öz düzenleyici kuruluş (SRO) tarafından önerilen kural değişiklikleri hakkında bilgilendirir.


Daha Fazla Oku

    SECchicago opsiyon borsası (cboe)vaneck21Sharessolana etf

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Ethereum ETF’leri Onaylandı, Peki Ether’in Fiyatı Artacak mı?

23 Temmuz 2024 11:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk