Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Çalınan 500.000 Dolarlık Dai Stabil Coin, Tornado Cash’te Karıştırılıyor

Geçen yıl çalınan 500.000 dolar değerindeki Dai stabil Coinbase, kötü şöhretiyle ünlenen karıştırıcı ile gönderiliyor.

9 Eylül 2022 13:16

Güncellenme: 9 Eylül 2022 16:07

PeckShield’dan çalınan 500.000 dolar değerindeki Dai stabil coinin kripto karıştırıcı Tornado Cash ağları üzerinden gönderilmesinin tespit edilmesiyle birlikte Tornado Cash yeniden merkeziyetsiz finans protokolünden çalınan tokenların bağlantı noktası olarak işaret edildi.


Kripto karıştırıcılar, jetonların hedefini gizleyen ve onları izlemeyi zorlaştıran protokoller olarak biliniyorlar.


Kripto para toplama platformu Dao Maker  Ağustos 2021'de, çeşitli stabil coinler ve eterler olmak üzere 7 milyon dolar kaybın oluştuğu bir saldırıya uğramıştı. Bu saldırının hemen ardından, çalınan fonların iki cüzdana gönderildiği belirtilirken bu cüzdanlardan bir tanesi Tornado Cash'e yaklaşık olarak 3800 ether (6,2 milyon dolar) gönderdi. Diğer cüzdan ise zincir üstü verilere bakıldığında bugüne kadar pasif konumda.


Bu yılın ilk aylarında, Crypto.com’dan çalınan 15 milyon dolar değerindeki etherin karıştırılması olayında da Tornado Cash kullanılmıştı.


Çalınan fonlarla Tornado Cash ilişkisi, kurucusunun, protokolün tek bir varlık tarafından kontrol edilmediği ve kara para aklama işlemlerinde suç ortağı olup olmadığı yönündeki bir tartışmayı da başlatmış oldu.

ABD Hazinesi, Ağustos ayında Tornado Cash’in ABD vatandaşları ve kurumları ile protokol etkileşimini yasaklamıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC 67 Bin Dolar Seviyesine Geriledi

12 Haziran 2024 02:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk