Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bybit'in Brezilya’da Menkul Kıymetlere Aracılık Etmesi Yasaklandı

Brezilya borsası B3, ülkede menkul kıymetlere aracılık etme yetkisine sahip tek borsa durumunda.

6 Eylül 2022 07:57

Güncellenme: 6 Eylül 2022 11:04

Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM), Singapur merkezli kripto para borsası Bybit'in menkul kıymetler aracılığı yapmasını yasakladığını duyurdu. 


CVM, yaptığı açıklamada, Brezilyalılara ByBit tarafından verilen  web sitesi uygulamaları ile sosyal ağların kullanımı da dahil, direkt ya da dolaylı olarak bir menkul kıymet aracılık hizmetinin askıya alınmasını emrettiğini belirtti.


CVM, açıklamasının devamında, “ByBit, menkul kıymetler aracısı yetkisi olmadan, menkul kıymetlere yönelik yapılan yatırımlar için Brezilya'da yerleşik yatırımcılardan fon toplamaya çalışıyordu” ifadelerini kulandı.


ByBit’in yasaklanmasıyla birlikte ülkede sadece B3 borsası menkul kıymetler sunabilme yetkisine sahip durumda.


CVM, ByBit'in yasağı hemen uygulamaya başlaması gerektiğini, aksi takdirde günlük 1.000 Brezilya reali (yaklaşık 194 ABD Doları) para cezası uygulayacağını da söyledi.


Bybit, Nisan ayında, Brezilyalı kullanıcıların Brezilya realleri ile kripto para birimleri almalarına ve kâr getiren ürünlerin piyasaya sürülmesine NFT pazarına izin verdiğini duyurmuştu. Haziran’da ise, CoinDesk InfoMoney'e, mümkün olan en uygun yaklaşımı benimseyerek 2020'de CVM’nin Binance’i askıya almasına benzer bir durumla karşılaşmamak için ülkedeki düzenleme tartışmalarını yakından izlediğini söylemişti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk