Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bybit ve KuCoin'e, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu'ndan Ceza

Kanadalı düzenleyici, iki borsanın Ontario sakinlerine kayıtsız menkul kıymetler sattığını söyledi.

23 Haziran 2022 09:55

Güncellenme: 23 Haziran 2022 13:21

Üst düzey Kanadalı finansal düzenleyici Kanada’nın Ontario eyaletindeki menkul kıymetler yasasına uymadığı için Bybit ve KuCoin adlı iki kripto para borsasını cezalandırdı.

 

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) her iki borsanın da Ontario sakinlerinin kayıt dışı menkul kıymetlerle işlem yapmasına izin veren uyumsuz platformlar işlettiğini belirtti.

 

OSC’nin icra direktörü Jeff Kehoe, Ontario’da faaliyet göstermek isteyen yabancı kripto varlık platformlarının kurallara göre oynaması gerektiğini ve uymadığı takdirde de yaptırımların uygulanması gerektiğini dile getirdi. Kehoe "Bugün açıklanan sonuçlar, Ontario menkul kıymetler yasasına uyulmasına tolerans göstermeyi reddettiğimizin açık bir göstergesi olmalıdır" dedi.

 

Kısa süre önce çalışanlarını işten çıkardığını doğrulayan Bybit, soruşturmada iş birliği yaptı ve sonuç olarak bir anlaşmada uzlaşmaya vardı. Anlaşma gereği Bybit OSC’ye yaklaşık 2,5 milyon Kanada doları (1,9 milyon Amerikan doları) para cezası ödedi ve yasalara uygun bir şekilde kayıt yaptırmak için ajansla çalışmayı kabul etti. Bu arada, Bybit anlaşmadan dolayı Ontario merkezli müşteriler için yeni hesapları kabul etmeyecek veya da hizmetlerini o bölgede pazarlamayacak.

 

KuCoin ise soruşturmada OSC’yle iş birliği yapmamakla suçlanıyor. Sonuç olarak, Seyşeller merkezli borsanın Ontario’nun sermaye piyasalarına katılması kalıcı olarak yasaklandı. OSC ayrıca borsaya 2 milyon Kanada doları (1,5 milyon Amerikan doları) para cezasına çarptırıldı. Soruşturma ile ilgili maliyetlerde yaklaşık 100 bin Kanada dolarını (77 bin Amerikan doları) buldu.

 

Cezalar, OSC’nin Ontario’da faaliyet gösteren borsaların OSC ile iletişime geçmeleri veya yaptırım uygulamalarıyla karşı karşıya kalacaklarının bildirilmesinden bir yıl sonra geldi.

 

OSC’ye göre, ne Bybit ne de KuCoin 19 Nisan 2021 tarihine kadar ajansla iletişime geçmedi yahut kayıt yaptırmadı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk