Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bybit, Yasaktan Sonra Brezilya'da Türev İşlemleri Durdurdu

Bybit, Brezilya'nın menkul kıymetler komisyonu ile görüşme yaptı fakat Perşembe gününden sonra kripto vadeli işlemlerinin ve opsiyonlarının durdurulacağını söyledi.

15 Eylül 2022 14:13

Güncellenme: 16 Eylül 2022 00:22

Geçen hafta Brezilya'nın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM) tarafından Singapur merkezli kripto para borsası Bybit'e getirilen yasağın ardından, Perşembe günü Brezilya'da kripto vadeli işlemleri ve opsiyonları sunmayı bırakacağını açıkladı.


Bybit yaptığı açıklamada, sorunu çözmek için CVM ile konuştuğunu söyledi. Şirket ayrıca türev işlemleri sınırladığını da belirtti. 


Bybit'in platformu şu anda değişiklik hakkında bir uyarı mesajı görüntülüyor ve kullanıcılara Perşembe gününden önce "pozisyonlarını yönetmelerini" öneriyor. Şirket, trader’ların yatırdığı türev varlıkların hiç bir şekilde engellenmeyeceğini sözlerine ekledi.


Bybit, kullanıcıların açık türev pozisyonlarının kapatılmasının otomatik olup olamayacağı konusunda bir açıklama yapmadı. 


Borsa, Brezilya'da sunulan spot piyasa varlık işlemlerine yerel düzenlemelere uygun olarak normal bir şekilde çalışmaya devam ettiğini dile getirdi.


CVM geçen hafta, Bybit'in "menkul kıymetlere yatırım yapmak için Brezilya'da ikamet eden yatırımcılardan fon toplamaya çalıştığını" belirtti. Şirketin menkul kıymet aracısı olarak hareket etme yetkisi olmadan, yalnızca Brezilya borsası olan B3'te menkul kıymet sunmasına izin veriliyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk