Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Bybit Tek Platformda Hem Merkezi Hem Merkeziyetsiz Borsa Hizmeti Verecek

Kripto para borsası Bybit Merkeziyetsiz Borsa ApeX Pro’yu Platformuna Entegre Etti

8 Aralık 2022 16:11

Güncellenme: 8 Aralık 2022 17:14

Bybit, ApeX merkeziyetsiz protokolüne Bybit hesaplarından erişebilme imkanı sağlayan bir uygulama başlatıyor. Kripto para borsası böylelikle yatırımcılara tek bir platformdan hem merkeziyetsiz borsa (DEX) hem de merkezi borsa (CEX) özelliklerinden yararlanma imkanı sunacak. 


ApeX Pro; StarkWare'in Katman 2 ölçeklenebilirlik motoru StarkEx'i kullanarak yüksek performanslı vadeli işlem sözleşmeleri sunan, izne dayalı olmayan ve tam kontrol sahipliği sunan (non-custodial) bir merkeziyetsiz borsa. Bu entegrasyonla birlikte yatırımcılar, merkezi borsaların güvenlik, verimlilik ve kullanılabilirliğinden merkeziyetsiz platformların şeffaflık, tam kontrol sahipliği ve gizlilik özellikleriyle birlikte yararlanabilecek. Ayrıca, kullanıcıların alım-satım işlemlerinde emir defterlerini daha rahat bir şekilde kullanması sağlanacak.


Uygulamanın hayata geçmesi ile birlikte kullanıcıların Bybit hesaplarından ApeX Pro'ya fonlarını transfer etmesi, işlemlere başlamak için yeterli olacak. Fonlar platform ücreti alınmadan anında transfer edilecek ve böylece kullanıcılar tam şeffaflık içinde hemen alım-satım yapmaya başlayabilecekler.


ApeX Pro, kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak amacıyla bazı gelişmiş özellikler de sunuyor. Bybit gibi görünüp çalışacak şekilde tasarlanması ve emir defteri modelinden yararlanması sayesinde sistem kullanıcıların öğrenme eğrisini önemli ölçüde kısaltacak. Bybit'in kurucu ortağı ve CEO'su Ben Zhou ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Bu adım ile Bybit dünyada bir ilki gerçekleştirdi. Entegrasyon, sektörün ilerleyişi açısından da çok önemli bir gelişme arz ediyor. Misyonumuz kripto ekosisteminde güvenin tazelenmesine yardımcı olmak ve herkesin Web3'ün tüm fırsatlarına erişmesinin önünü açmak. Söz konusu entegrasyon ile bu misyonu ve çok daha fazlasını yerine getirebileceğiz" diyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk