Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bybit Kripto Kışını Gerekçe Göstererek Çalışanlarının Yüzde 30’unu İşten Çıkardı

Şirketin CEO’sunun Twitter’dan yaptığı duyuruya göre söz konusu karar “ayı piyasasının derinleşmesi” nedeniyle alındı

5 Aralık 2022 10:56

Güncellenme: 5 Aralık 2022 12:38

Kripto para borsası Bybit’in CEO’su Ben Zhaou Pazar günü Twitter hesabında “ayı piyasasının derinleşmesini” sebep göstererek yeni işten çıkarmalara başvuracaklarını açıkladı.


Şirket içinde kullanılan mesajlaşma platformundan elde edilen ekran görüntüsünde Zhaou’nun toplam personelin yüzde 30’unu işten çıkarılacağı belirtildi. Aynı mesaj Telegram grup konuşmalarında da paylaşıldı. Konu hakkında bilgi sahibi olan kaynak, CoinDesk’e söz konusu ekran görüntüsünü teyit etti.


Ayı piyasasının etkisini sürdürdüğü geçtiğimiz aylarda CoinBase ve yakın zamanda iflasını açıklayan BlockFi’ın da aralarında olduğu birçok şirket işten çıkarmalara başvuracağını açıklamıştı. Bybit Haziran ayında işten çıkarmalara gideceğini duyurmuştu.


Zhou’nun tweetlerine göre şirket, “derinleşen ayı piyasasına” yeniden odaklanmaya çalıştığını ve planlı bir küçülmeye gitti: “Sevgili Bybuddies ve bazı diğer eski arkadaşlarımızın yeniden yapılandırmadan etkileneceğini söylemekten üzüntü duyuyoruz.”


Dubai menşeli Bybit 2018’de kurulan görece yeni kurulmasına rağmen özellikle türev ağırlıklı işlemlerin ağırlıkta olduğu trading hacmiyle öne çıkan bir kripto para borsası.  


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk