Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Büyükler, Eylül’den Bu Yana Blok Zinciri Girişimlerine 6 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

BlockData verilerine göre , Alphabet toplam 1.5 milyar dolarlık dört finansman turuna katıldı.

19 Ağustos 2022 14:17

Güncellenme: 19 Ağustos 2022 17:19

Blok zinciri veri platformu Blockdata’nın yaptığı bir analize göre, sektörde önde gelen kırk şirketin Eylül 2021 ile Haziran 2022 tarihleri arasında blok zinciri girişimlerine yaklaşık 6 milyar dolar yatırım yaptığı belirlendi.

BlockData, paylaştığı analizde, bazı yatırımlarda birden çok yatırımcının katılımı söz konusu olduğu için şirketlerin herhangi bir girişime ne kadar yatırım yaptığının net olmadığını belirtti.

Yatırım yoğunluklarına bakıldığında ise, 40 şirketten 13'üne Samsung, 6 tanesine Citigroup, 5 tanesine ise  Goldman Sachs’ın yatırım yaptığı görüldü.


En büyük finansman turlarındaki yatırımcılar arasında Google’ın ana şirketi Alphabet dört turda 1,5 milyon dolar ile, BlackRock üç turda 1,2 milyon milyon dolar ile, Morgan Stanley iki turda 1,1 milyon milyon dolar ile, Samsung 13 turda 979 milyon milyon dolar ile yer aldı. Goldman Sachs beş turda 698 milyon milyon dolar, BNY Mellon üç turda 690 milyon milyon dolar ve PayPal dört turda 650 milyon milyon dolar yatırım yaptılar.


Söz konusu analize göre, 20'den fazla sektörde toplam 61 blok zinciri girişimi ve kripto şirketi, 71 finansman turunda finansman sağlıyor; bu firmalardan 19 tanesi NFT sunan oyun, sanat, eğlence ve dağıtılmış defter teknolojisi sektörlerinde yer alıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk