Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Büyük Yatırımcılar Kripto Yıkımına Rağmen Bitcoin'de Süper Bir Yükseliş Bekliyor

Profesyonel finans alanındaki büyük bir yatırımcı, ticaret ortaklarının Bitcoin'in bu yıl 32,000 dolara yükseleceğini söylüyor.

4 Ağustos 2022 09:39

Güncellenme: 4 Ağustos 2022 10:28

Bitcoin (BTC) ulaştığı yüksek seviyelerin oldukça çaltında optimist bir şekilde olaya yaklaşmak oldukça zor. Fakat BTC’ye inancı tam olan büyük yatırımcıların bazıları için değil.

 

Büyük işlemler yapan kurumlar ve diğer firmalarla alım satım yapan Chicago merkezli bir piyasa yapıcı firma olan Cumberland, yakın zamanda müşterileri üzerinde yaptığı araştırmayla iyimserliğin fazla olduğunu gördü.

 

Medyan katılımcı, düşüşü tamamen sona ermiş olarak görmüyor. Bitcoin'in 2022'de şu anda yaklaşık 23,500 dolardan 16,000 dolara kadar düşeceğini tahmin ediyor sonrasında ise büyük bir toparlanma öngörüyor. Bitcoin’in bu yıl 32,000 dolara sıçrayacağını belirtiyor.

 

Bu hafta yayınlanan rapora göre, "Ciddi bir satışın ardından bile, ortalama katılımcı hala yüksek inançlı yükselişteydi." "Bir ayı piyasasında bile, yön şaşırtıcı değil. Sonuçta, çoğumuz kriptodayız çünkü bitcoin'e inanıyoruz. Eğer bir yükseliş çizgimiz olmasaydı, muhtemelen hala döviz ticareti yapıyor olurduk."

 

Bununla birlikte, beklenen toparlanmanın büyüklüğü, Chicago ticaret efsanesi Don Wilson'un DRW'sinin bir bölümü olan Cumberland için bir sürpriz olacak, çünkü ankete katılanlar Nasdaq'ta sadece % 4'lük bir toparlanma gördü ve hisse senetleri ve kripto fiyatları sıkı bir şekilde ilişkilendirildi.

 

Uzun bir kripto kışından bahsetmek birçok yatırımcıyı endişelendiriyor, bu yüzden çok fazla risk altında olan profesyoneller arasındaki yükseliş göze çarpıyor. Bununla birlikte, hisse senetleri gibi geleneksel piyasalarda olduğu gibi, kriptonun yolu muhtemelen Federal Rezerv'in ABD faiz oranlarıyla yaptığı her şeye bağlıdır. Ve gerçekten de, Cumberland'ın müşterileri bu görüşü benimsedi. Rapora göre, "Hem pozitif hem de negatif katalizörler için en yaygın tepkinin Fed'in hareketi olması çok çarpıcı" dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yarılanmayı Geride Bıraktık, Bitcoin İşlem Ücretleri Ne Alemde?

22 Nisan 2024 10:45

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk