Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Büyük Wall Street CEO'su Tether'ın Stablecoin Varlıkları Etrafındaki Tartışmayı Ele Aldı: "Paraları Var"

Tether'ın 95 milyar dolarlık USDT'si, stablecoin'i desteklediği iddia edilen varlıkları gerçekten elinde tutup tutmadığı sorularıyla karşı karşıya kaldı. Cantor Fitzgerald'ın CEO'su Howard Lutnick, Tether varlıklarını yönettiklerini ve bu varlıkların gerçekten olduğunu söyledi.

16 Ocak 2024 22:04

Güncellenme: 16 Ocak 2024 22:06

Cantor Fitzgerald CEO'su Howard Lutnick, Salı günü stablecoin ihraççısı Tether'ın meşruiyeti için kefil oldu ve yıllar boyunca kripto dünyasında büyük bir soru haline gelen bir konuya değindi: Tether'ın iddia ettiği paraya gerçekten sahip olup olmadığı. Bloomberg TV ile yapılan röportajda "Paraları var," dedi.


Bu, Wall Street'in önde gelen ve etkili bir figüründen Tether için güçlü bir onay anlamına geliyor. Lutnick'in yönettiği Cantor Fitzgerald, Wall Street'in en tanınmış tahvil ticaret evlerinden biridir ve ABD Hazine Tahvilleri için 25 ana bayiden biridir, bu da ona Federal Rezerv ile doğrudan ticaret yapma imkanı sağlar.


95 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en yaygın kullanılan stablecoin'i olan USDT'nin arkasındaki destek konusunda stablecoin ihraççısı uzun süredir mercek altındaydı.


Lutnick, İsviçre'nin Davos kentinden canlı yayınlanan röportajda kripto para konusunu gündeme getirdi ve "Onların birçok varlığını yönetiyorum," dedi. "Gördüğüm kadarıyla – ve çok çalışma yaptık – iddia ettikleri paraya sahipler."


Lutnick, Tether'in son doğrulama raporuna atıfta bulunmuş gibi görünüyordu. Bu rapor, 30 Eylül itibarıyla 86.4 milyar dolarlık varlık rezervine karşı 83.2 milyar dolarlık yükümlülük tuttuğunu gösterdi.


Yıllarca, Tether'ın rezervlerinin büyük bir kısmı ticari kağıtlarda kilitliydi, bu da bazı gözlemcileri endişelendiriyordu. Ancak, son doğrulama raporu, USDT'nin çoğunlukla dünyanın en güvenli varlıkları arasında kabul edilen ABD Hazine Tahvilleri tarafından desteklendiğini ve artık ticari kağıt tutmadığını gösteriyor.


Yine de, endüstri Tether'ın varlıklarının kalitesi konusunda tamamen ikna olmuş değil. En son olarak, kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global'in stablecoin için verdiği düşük puan, "stablecoin'i destekleyen varlık kalitesi" gibi özellikleri ve "düzenleme ve denetim, yönetişim, şeffaflık, likidite ve geri alınabilirlik, ve geçmişteki performans gibi diğer alanlardaki zayıflıkları" değerlendirerek bu endişeleri güçlendirdi.


USDT kullanıcıları, şirketin daha kesin bir resmini çizebilecek resmi bir denetim bekliyorlar. Lutnick, daha önce Tether hayranı olduğunu belirtmişti. Cantor Fitzgerald, stablecoin ihracatçısının Hazine Tahvilleri için bir saklamacıdır.


Kripto haberlerinde şu anda daha önemli bir konu olan - ondan fazla spot bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanması ve listelenmesi - konusunda sorulduğunda, Lutnick bitcoin ve stablecoinlerin Amerikalılar için gerçek değerini sorguladı ve kripto para birimlerinin bu ülkede spekülatif varlıklar olarak cazip olduğunu, ancak Arjantin, Venezuela ve Türkiye gibi diğer ülkelerdeki insanların daha somut nedenlerle kripto para birimlerine sahip olduğunu savundu.


Lutnick, "Bizim için bu bir spekülatif varlık ama Arjantin, Venezuela, Türkiye gibi ülkelerde bu kripto varlıklar önemli, stablecoinler bu ülkelerde önemli," dedi. "Bu, dolara sahip olmanın bir yolu."


Daha Fazla Oku

    tetherusdtLutnick

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk