Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Busan Şehri, Blockchain İşletmelerini Teşvik Etmek İçin FTX’le Anlaşma İmzaladı

Busan, önümüzdeki yıllarda bir blok zinciri bölgesi geliştirmeyi hedeflediği için geçtiğimiz hafta kripto Binance'e de imza attı.

31 Ağustos 2022 14:32

Güncellenme: 31 Ağustos 2022 15:34

Güney Kore’nin Busan şehri, önümüzdeki dönemde blok zinciri tabanlı işletmeleri geliştirmek için kripto borsası FTX ile anlaşma imzaladı. Bu anlaşma, şehrin küresel bir blok zinciri ve finans merkezi olma yolundaki planlarıyla paralel devam ediyor.


Busan Metropolitan City  tarafından yapılan açıklamaya göre, Busan Şehri ve FTX, blok zinciri temelli işletmeleri geliştirmek, teşvik etmek ve Busan Digital Asset Exchange'i kurmak için birlikte ve eşzamanlı çalışacaklar. FTX, bölgedeki üniversitelerden destek alarak, blok zinciri konusundaki eğitimi geliştirip teşvik edecek ve Busan blok zinciri özel serbest bölgesinde çeşitli projeler gerçekleştirecek.


Busan şehri, özel blok zinciri ürünleri yaratmak ve Busan Digital Asset Exchange'i geliştirmek için daha önce kripto borsası Binance’den de yararlanmıştı.


Belediye Başkanı Park Hyung-jun, "Bu anlaşma ile Busan Digital Asset Exchange'in kurulmasına yardımcı olacağız ve bölgesel ekonomi için yeni bir büyüme motorunu hayata geçireceğiz” dedi.


CoinDesk’in Ağustos ayında Busan'ın blok zinciri merkezine yaptığı ziyaret, Busan’ın blok zinciri merkezi ekibinin, ortak bir ofiste, beşten az çalışandan oluştuğunu ortaya çıkardı.


Yerel sektör gözlemcileri, CoinDesk’e yaptıkları açıklamada, Terra’nın çöküşüyle birlikte kalkınma planlarının darbe aldığını, hükümetin ülkedeki kripto para birimlerinin ve blok zincirinin artmasına karşı temkinli davrandığını söylediler.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Arbitrum Trader'ları Artık Geçici Kayıplardan Korunabilecek

20 Eylül 2023 16:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk