Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

“Bu Yıl Gelirimiz, Geçen Yılın Yarısı ya da Daha Azı Olacak”

Analistlerin tahmini Coinbase'in 2022'deki yıllık gelirinin bu yıl yaklaşık 3,3 milyar dolara düşeceği yönündeydi.

8 Aralık 2022 08:28

Güncellenme: 8 Aralık 2022 09:57

Coinbase Global CEO'su Brian Armstong, kripto para birimi fiyatlarındaki sert düşüşler ve son iflaslar da dahil bu yıl gerçekleşen çok sayıdaki iflasın domino etkisiyle mücadele ederken, şirketin gelirinin geçen yılın yarısı veya daha az olacağını açıkladı.


Armstrong, Bloomberg’e verdiği röportajda, "Geçtiğimiz yıl yaklaşık 7 milyar dolar gelir ve 4 milyar dolar pozitif FAVÖK elde etmiştik, bu yıl tüm sektör düşüşteyken tahminen bunun yarısı veya daha azı olacak gibi görünüyor" dedi. FactSet verilerine göre Coinbase, 2022'de 7,8 milyar dolar gelir elde etti.


Coinbase’in gelirlerindeki düşüş tahmini, piyasadaki oyuncular için yeni ve sürpriz bir haber değil.


FactSet’in düzenlediği ankete katılan analistler, Coinbase'in üçüncü çeyrek bilançosundan önce şirketin 2022'deki yıllık gelirinin 3,3 milyar dolar olduğunu tahmin ederken şimdi bu rakamın 2021'den yüzde 59 düşüşle 3,2 milyar dolar olduğunu tahmin ediyorlar.


Coinbase'in hissesi bu yıl yüzde 83'ten fazla düşüş gösterdi ve Nasdaq'ta en kötü performans gösteren hisse senetlerinden biri durumunda. FTX'in iflasının ardından kriptoyla ilgili şirketlerden uzaklaşan yatırımcı sayısı hızla artıyor.


Bill Ackman ve Kevin O’Leary gibi yüksek profilli yatırımcılar, iflas eden kripto borsası FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried'in doğru söylediğine inandıklarını açıklarken, Armstrong ise SBF'nin iddiasına inanmadığını belirten bir Twitter mesajı paylaşmıştı.


Armstrong, Twitter iletisinde, “FTX'in sorunu sadece muhasebe hatalarının sonucuydu. Hedge fonunda kullanılan, çalıntı müşteri parası" ifadelerini kullandı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk