Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Brezilya’nın Kripto Unicorn’u 2TM'de İşten Çıkarmalar Sürüyor

2TM’nin toplam değerlemesi Temmuz 2021'de 2.1 milyar dolar seviyesindeydi.

2 Eylül 2022 09:10

Güncellenme: 2 Eylül 2022 12:38

Değerleme kıysalaması yapıldığında Brezilya'nın en büyük kripto borsası olan Mercado Bitcoin'in holding şirketi 2TM, Perşembe günü çalışanlarının yüzde 15’ini yani yaklaşık 100 kişiyi işten çıkardı.


Şirketten yapılan açıklamada, ekonomik sıkıntının devam ettiği belirtilirken, ikinci kez personel azaltan 2TM, Haziran ayında da 80'den fazla işçiyi işten çıkartmıştı.


CoinDesk’e açıklama yapan şirket, yabancı borsaların yerli borsalarla aynı raporlama ve müşterini tanı standartlarına uymadığı dengesiz rekabetten şikayetçi oldu.


2TM, “Yasalara uyanlar,  kural tanımayan şirketlerce cezalandırıldığı için, rekabet ortamı kötü ve adaletsiz bir halde ve kripto faaliyetleri için yasal çerçevenin denetiminden uzakta” açıklamasını yaptı.


Brezilya Temsilciler Meclisi , Nisan ayında yerel sentanonun onayladığı bir kripto yasa tasarısını henüz oylamadı. 


Yerel borsalar birliği ABCripto, Temsilciler Meclisi’nden Brezilya'da lisans başvurusu yapmak için borsaların işveren kimlik numarasına sahip olmasını talep etmesini istedi. 


Latin Amerika'da yakın zamanda personel azaltan kurumlar arasında Mercado Bitcoin’in Brezilya’daki en büyük rakibi Bitso ve çalışanlarının yüzde 45’ini işten çıkartan Arjantin merkezli Buenbit yer alıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Andrés Engler

Andrés Engler, Latin Amerika kripto ekosistemini takip ettiği Arjantin merkezli bir CoinDesk muhabiridir. Aynı zamanda startupların, fonların ve şirketlerin bölgesel sahnesini takip ediyor. Çalışmaları diğer medyanın yanı sıra La Nacion gazetesinde ve Monocle dergisinde yer aldı. Arjantin Katolik Üniversitesi'nden mezun.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin 57 Bin Dolar Seviyesine Düştü

4 Temmuz 2024 17:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk