Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Brezilya'nın En Büyük Özel Bankası Itaú Tokenizasyon Platformunu Başlatacak

Banka aynı zamanda kripto saklama hizmetleri de verecek.

15 Temmuz 2022 09:24

Güncellenme: 15 Temmuz 2022 14:24

Brezilya'nın en büyük özel bankası Itaú Unibanco, geleneksel finans ürünlerini tokenlere dönüştüren ve müşterileri için kripto saklama hizmeti veren bir varlık tokenizasyon platformu başlatmayı planlıyor.

Bankaya ait yeni ünite, Itaú Digital Assets, ilk olarak kurumsal müşteriler için mevcut olacak ve yıl sonuna kadar perakende versiyonunun çıkması bekleniyor.

Şirket, yaptığı açıklamada, fazla defa vermeden gelecekte perakende müşterilere kripto para birimi alım satım hizmetleri sunmayı reddetmediğini açıkladı.


Şirket, Itaú'da uyumluluk, iç denetim ve teknoloji konularında deneyimli üst düzey yönetici olan Vanessa Fernandez'in Itaú Digital Assets'in başkanı olarak görev yapacağını da duyurdu.

Itaú, Mart ayında Brezilya Merkez Bankası dijital para birimi geliştirmesine yardımcı olmak için seçilen dokuz ortak arasında bulunuyordu.

Itaú'nun kripto alanına girişi, ülkedeki diğer büyük fintech oyuncularının bu segmente geçişlerinden sonra geliyor.

Bu hafta, 30 milyondan fazla kullanıcıya sahip Brezilya merkezli dijital ödeme uygulaması PicPay, bu yıl içinde bir kripto borsası ve bir Brezilya gerçek bağlı stabilcoin başlatmayı planladığını açıklamıştı.

Mayıs ayında, piyasa değerine göre en büyük Brezilya dijital bankası olan Nubank, müşterilerine platformunda bitcoin ve ether satın alma ve satma seçeneği eklemişti.

Itau, 4 milyar dolarlık geliri olan en yakın rakibi olan özel banka Bradesco'nun önünde geçen yılı 4.5 milyar dolar gelirle kapattı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SocialFi Meme Coin’lere Meydan Okuyor

15 Mayıs 2024 11:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk