Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Brezilya'nın En Büyük Dijital Bankası Nubank, Bir Ayda Bir Milyon Kripto Kullanıcısına Ulaştı

Banka, hedefine planlanandan tarihten 11 ay önce ulaştı.

27 Temmuz 2022 08:26

Güncellenme: 27 Temmuz 2022 11:23

Piyasa değerleri kıyaslandığında Brezilya’nın en büyük dijital bankası olan Nubank, yaptığı açıklamada, Haziran ayında başlamalarının ardından kripto ticaret platformunda sadece bir ay sonra  1 milyon kullanıcıya ulaştıklarını duyurdu.

Şirket, Nucripto'yu Mayıs ayında piyasaya sürmesinden ve Haziran’da 46,5 milyon kullanıcıya ulaştırmasının sonrasında hedefine bir yıl içinde ulaşmayı planlıyordu.

Platform, kullanıcıların Paxos'un blok zinciri altyapısıyla sağlanan kripto ticareti ve saklama hizmeti aracılığıyla bitcoin ve ether alıp satmalarına imkan sağlıyor.

Şirket, Mayıs ayında kripto paraya duyduğu güveni göstermek için bilançosundaki nakit paranın yaklaşık yüzde 1'ini bitcoin için ayırdığını açıklamıştı.

Nubank'ın kripto birimi lideri Thomaz Fortes, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Nubank, kafa karışıklıklarını ortadan kaldırabilecek güce ve değer sahip. Bu durum kripto faaliyetleri gibi karmaşık sistemlerin olduğu bir pazara girmek isteyen insanların varlığını düşününce daha da değerli hale geliyor” dedi.

Nubank CEO'su David Vélez de açıklamasında Nubank'ın tokenizasyon pazarını da hedeflediğini belirtti.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy, Hisse Senedini 10:1 Olarak Böleceğini Açıkladı

11 Temmuz 2024 18:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk