Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Brezilya'nın En Büyük Aracı Kuruluşu XP, Bitcoin ve Ether İşlemlerini Başlattı

Şu anda 3.6 milyon müşteriye sahip olan şirket, 2022 yılı sonuna kadar 200.000 aktif kripto kullanıcısına ulaşmayı hedefliyor.

16 Ağustos 2022 11:25

Güncellenme: 16 Ağustos 2022 14:22

Piyasa değerine göre Brezilya'nın en büyük aracı kurumu olan XP, bir kripto platformu başlattı.


Şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada, platform kullanıcılarına bitcoin (BTC) ve ether (ETH) işlemlerini yapmasına izin verdiğini söyledi. XP finansal ürünler direktörü Lucas Rabechini, XP’nin yıl sonuna kadar 10 dijital para birimini daha dahil etmeyi hedeflediğini söyledi.


Rabechini, 3.6 milyon müşterisi olan XP'nin yıl sonuna kadar 200,000 aktif kripto kullanıcısına ulaşmayı beklediğini söyledi. XP, büyük yerli oyuncular Nubank, MercadoLibre ve PicPay'in son birkaç ay içinde yaptığı hamleleri izleyerek kripto ticareti hizmetleri sunan en yeni Brezilya fintech oyuncusu durumunda. Nubank ve MercadoLibre, bir milyon kripto kullanıcısına çoktan ulaşmış olduklarını bildirdiler.


XP’nin XTAGE adlı kripto platformu, büyük Amerikan borsası Nasdaq’ın işlem teknolojisi üzerine kuruldu. Şirket, forex ve hisse senedi işlemleri için aracı olan MetaTrade 5 ile entegre olacak. XP, XTAGE'nin varlıklarını depolamak için kripto saklama firması BitGo'yu da görevlendirdiğini ve bunların çoğunun internete bağlı olmayan soğuk cüzdanlarda tutulacağını sözlerine ekledi. 


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk