Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Brezilyalı Kripto Şirketi 2TM 80'den Fazla Çalışanını İşten Çıkardı

Şirket, işten çıkarmalara “Değişen küresel finansal manzarayı” gerekçe gösterdi. Şirketin Latin Amerika'daki ana rakibi Bitso da geçen hafta benzer sayıda çalışanı işten çıkarmıştı.

3 Haziran 2022 16:42

Güncellenme: 3 Haziran 2022 17:31

Bu haber, CoinDesk ile Brezilya'nın önde gelen finans haber yayınlarından biri olan InfoMoney ortaklığı olan CoinDesk Brezilya'dan uyarlanmıştır.   


Piyasa değerlendirmesine göre Brezilya’nın en büyük kripto borsası olan Mercado Bitcoin’in holding şirketi 2TM, Çarşamba günü 80’den fazla çalışanını işten çıkardı.


 2TM, yaptığı açıklamada, işten çıkarmaların kesin sayısından bahsetmedi ancak 86 çalışanın profilini ve bağlantılarını içeren bir liste yayımladı.  


Şirket, “Değişen küresel finansal manzara, yükselen faiz oranları ve enflasyon, teknoloji tabanlı şirketler üzerinde büyük bir etkiye sahip” ifadelerine yer verdi. Ayrıca “Senaryo, operasyonel giderleri azaltmanın ötesine geçen ve çalışanlarımızın bir kısmını işten çıkarmayı da gerekli kılan düzenlemeler gerektirdiğini” belirtti.


Şirketin LinkedIn sayfasına göre, Mercado Bitcoin Market’in 580’den fazla çalışanı varken, 2TM’nin 80’den fazla çalışanı var.


2TM’nin duyurusu, Mercado Bitcoin’in Brezilya’daki ana rakibi Latin Amerika kripto borsası Bitso’nun “uzun vadeli iş stratejisi” gerekçeleriyle 80 çalışanını işten çıkarmasından bir hafta sonra geldi.


Yine geçen hafta, Arjantin merkezli kripto para borsası Buenbit, teknoloji endüstrisindeki “küresel revizyon” nedeniyle personelinin %45’ini (yaklaşık 80 çalışanı) işten çıkardığını duyurmuştu.


2TM, 2021’de 2,2 milyar dolarlık bir değerlemeyle toplam 250 milyon dolar topladıktan sonra Latin Amerika’daki ikinci kripto unicorn'u oldu.


2TM CEO’su Roberto Dagnoni Haziran 2021’de CoinDesk’e verdiği demeçte, Ocak ayında Portekiz’in ilk düzenlenmiş kripto borsası CriptoLoja’da kontrol hissesi satın alırken, Latin Amerika’nın İspanyolca konuşulan kısmına Arjantin, Şili, Kolombiya ve Meksika’daki satın almalar yoluyla girmeyi planladıklarını anlatmıştı.


Bloomberg’in haberine göre, Mercado Bitcoin mart ayında kripto borsası Coinbase Global (COIN) tarafından satın alınmak üzere görüşmelerdeydi, ancak müzakereler başarısız oldu.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Andrés Engler

Andrés Engler, Latin Amerika kripto ekosistemini takip ettiği Arjantin merkezli bir CoinDesk muhabiridir. Aynı zamanda startupların, fonların ve şirketlerin bölgesel sahnesini takip ediyor. Çalışmaları diğer medyanın yanı sıra La Nacion gazetesinde ve Monocle dergisinde yer aldı. Arjantin Katolik Üniversitesi'nden mezun.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Avrupa'nın MiCA'sı Hazır. ABD’nin Hamlesi Ne Olacak?

28 Haziran 2024 23:03

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk