Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Brezilyalı Kripto Borsası Mercado Bitcoin, Bu Yıl Meksika'da Faaliyetlerine Başlayacak

Ana şirket 2TM, Latin Amerika'da genişleme hedefiyle bir yıl önce SoftBank'tan 200 milyon dolar topladı.

22 Temmuz 2022 10:15

Güncellenme: 24 Temmuz 2022 08:59

CEO Reinaldo Rabelo, Reuters'e verdiği demeçte, Mercado Bitcoin'in yılın ikinci yarısında Meksika'da bir satın alma yoluyla faaliyete başlayacağını söyledi.


Satın almanın mutlaka başka bir kripto borsasını satın almak anlamına gelmediğini belirten Rabelo, Mercado'nun anlaşma için lisans onayı beklediğini söyleyerek daha fazla ayrıntı vermeyi reddetti.


Mercado’nun Brezilyalı ana şirketi 2TM, yaklaşık bir yıl önce Softbank'tan 200 milyon dolar topladı ve bu fonları Latin Amerika'da genişlemeye yardımcı olmak için kullanmayı planladı. Şirket bu yılın başlarında bir satın alma yoluyla Portekiz'e girmiş olsa da, Latin Amerika'da yalnızca Brezilya'da faaliyet göstermeye devam ediyor.


Rabelo, zorlu kripto piyasası nedeniyle “Latin Amerika pazarına biraz daha temkinli baktığını” söyledi. 2TM geçen ay 80'den fazla çalışanını "değişen küresel finansal manzara, yükselen faiz oranları ve enflasyon" gerekçesiyle işten çıkardı.


Mercado Bitcoin, Meksika'ya gelişiyle birlikte, geçen yıl Brezilya'da faaliyete başlayan en büyük Latin Amerikalı akranı Meksika merkezli kripto borsası Bitso'nun ana pazarında rekabet etmeyi planlıyor.


Meksika pazarı, özellikle havale işi sayesinde Latin Amerika'daki en büyük kripto fırsatlarından biri olarak öne çıkıyor.


Bitso, 2022'nin ilk yarısında Meksika ile ABD arasında 1 milyar dolarlık kripto para havalesi işlerken Tether, Meksika pezosuna sabitlenmiş MXNT jetonunu piyasaya sürdü ve Coinbase (COIN) ülkede bir nakit para çekme hizmeti sağladı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Andrés Engler

Andrés Engler, Latin Amerika kripto ekosistemini takip ettiği Arjantin merkezli bir CoinDesk muhabiridir. Aynı zamanda startupların, fonların ve şirketlerin bölgesel sahnesini takip ediyor. Çalışmaları diğer medyanın yanı sıra La Nacion gazetesinde ve Monocle dergisinde yer aldı. Arjantin Katolik Üniversitesi'nden mezun.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk