Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Brezilyalı Fintech Şirketi BEE4, İlk Yerel Tokenize Hisse Senedi Piyasasını Başlatacak

Düzenleyici bir sanal mecrada çalışan şirket, orta ölçekli şirketlerin halka arzlarını Ethereum üzerinde çalışan bir ağ olan Quorum'da tokenleştirmelerine izin verecek.

21 Temmuz 2022 07:13

Güncellenme: 21 Temmuz 2022 07:28

BEE4 CEO'su Patricia Stille, CoinDesk'e verdiği demeçte, Brezilya merkezli bir fintech şirketi olan BEE4'ün gelecek birkaç hafta içinde tokenize edilmiş hisse senetlerine ait ilk yerel pazarı başlatmayı planladığını söyledi.

Şirket, bir borsa yapısını kopyalamayı planlıyor ve yıllık geliri 1,8 milyon dolar ile 55 milyon dolar arasındaki Brezilyalı şirketlerin 19 milyon dolara kadar halka arz yapmasına izin verecek.

Şirket, Geçen Eylül ayında, Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM) tarafından BEE4, ikinci seviyede bir kitle fonlaması piyasası olan SMU ile tahvil ve FIDC ihraç eden QR Vórtx ile birlikte düzenleyici bir sanal alana katılmak için seçilmişti.

Stille’in açıklamalarına göre kuluçka dönemindeki şirketlere yapılan yatırımlar, büyük fonlara veya büyük miktarda sermayeye ve özel fon turlarına erişimi olan yatırımcılara ayrıldı.  

Stille konuşmasında “BEE4, genel yatırımcılara buna erişim sağlamak için geliyor. Şirketlerin halka arzları, tokenleştireceğimiz Ethereum blok zincirine dayanan Quorum ağında çalışacak” dedi.

BEE4 platformu, alım satım emirleri, açık teklif defteri, ticaret katı ve müzayedeler sunacak.

Stille, Varlık tokenizasyonu Brezilya'da sıcak bir alan, Aralık ayında Brezilya'nın tek borsası B3, varlık tokenizasyonu, dijital varlık saklama ve hizmet olarak kripto (CaaS) segmentlerindeki fırsatları araştırdı” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz hafta ise Brezilya'nın en büyük özel bankası Itaú Unibanco, geleneksel finans ürünlerini jetonlara dönüştüren bir varlık jetonlaştırma platformu başlatma planlarını açıklamıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk