Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Brezilya’da Kripto Yasa Tasarısı Onaylandı

Brezilya temsilciler meclisi kripto işlemlerine ilişkin yasa tasarısını onayladı.

30 Kasım 2022 10:59

Güncellenme: 30 Kasım 2022 12:49

Brezilya'da Nisan ayında senato tarafından onaylanan kripto yasa tasarısı o zamandan beri temsilciler meclisinde bekliyordu. Temsilciler meclisi dün bu yasa tasarısını onayladı. Tasarı, yürütme organı tarafından da onaylandıktan sonra kanunlaşacak.


Milletvekili Aureo Ribeiro tarafından hazırlanan yasa tasarısı sanal varlıkları kapsayan yeni bir dolandırıcılık suçunu tanımlıyor ve bu suçun yaptırımını iki ila altı yıl arasında bir ceza ve ek olarak para cezası olarak belirliyor. Tasarıda ayrıca borsalar ve diğer kripto şirketlerinin faaliyete geçebilmeleri için bir ‘sanal hizmetler sağlayıcısı lisansı’ almaları şart koşuluyor.


Tasarıya göre kanun yürürlüğe girdikten sonra şirketlerin bu yeni kurallara 180 gün içinde uymaları gerekiyor. Ayrıca menkul kıymet olarak değerlendirilen dijital varlıklar Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (CVM) tarafından oluşturulan düzenlemeye tâbi olacak. Bu kategoriye girmeyen dijital varlıkların düzenlemesinden ise yürütme organı tarafından belirlenecek farklı bir kurum sorumlu olacak. Bu konuda merkez bankasının sorumlu olması bekleniyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk