Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Brezilya’da, Kayıtlı Kripto Kullanıcısı Temmuz’da Yüzde 68 Artışla, İlk Kez 1 Milyonu Aştı

Bilgilerini yerel vergi dairesine vermekle yükümlü olmayan uluslararası borsalar bu rakamın dışında bulunuyor.

9 Eylül 2022 07:46

Güncellenme: 9 Eylül 2022 11:59

Brezilya vergi kurumu Receita Federal'in verilerine göre, Temmuz ayında ülkede kayıtlı kripto kullancısı sayısı ilk kez 1 milyonu geçti.

Receita Federal yaptığı açıklamada, Temmuz ayında 1,33 milyon Brezilya vatandaşının Haziran ayına kıyasla yüzde 68 daha fazla kripto satın aldığını duyurdu.

Raporda sadece Brezilya borsalarında yapılan kripto alımlarından bahsedilmesinin sebebi ise yabancı platformların 2019'da hayata geçen ve kripto şirketlerinin Brezilya vatandaşlarının işlemlerini açıklamalarını bildirmelerini zorunlu kılan1888 yerel düzenlemesine uymak zorunda olmaları.

Ancak Brezilya Kongresi’nin, yabancı borsaların Brezilya’da faaliyet göstermek amacıyla lisans alabilmeleri için İşveren Kimlik Numarası zorunluluğu getirmesi yabancı kurumların da işlemleri yetkili kurumlara bildirmesini zorunlu kılacak.

Brezilya Sermaye Piyasası Kurulu’nun yayınladığı bir ankete göre ise ülkedeki toplam kripto yatırımcısı sayısı 4,2 milyon kişiyi aşarken bu rakam ülke nüfusunun yüzde 2’sine eşit oluyor.

Temmuz’daki yüzde 68’lik artış, Breziya’nın en büyük dijital bankası Nubank’ın kripto alanına girişiyle eşzamanlı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Web3 Bitcoin Üzerinde İnşa Edilmeli

31 Mart 2023 16:22

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk