Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bored Ape İnceleme Altında

Bloomberg’ün haberine göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), Bored Ape NFT koleksiyonunun yaratıcısı Yuga Labs’i incelemeye aldı.

12 Ekim 2022 11:09

Güncellenme: 12 Ekim 2022 11:56

Bloomberg’ün ismini belirtmediği bir kaynağa dayandırdığı haberine göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun yaratıcısı Yuga Labs hakkında dijital varlık satışlarında federal yasalara aykırı davranıp davranmadığına yönelik inceleme başlatacak.


Bloomberg’e göre incelemenin merkezinde NFT’lerin menkul kıymet olup olmadığı sorusunun cevabı aranacak. SEC, Mart ayından beri NFT yaratıcıları ve kripto borsalarını inceleyerek bu sorunun cevabını bulmaya çalışıyor.


Bunun yanında SEC’in APE ekosisteminde kullanılan ape coin’lerin Bored Ape Yacht Club, Mutant Ape Yacht Club ve Bored Ape Kennel Club üyelerine nasıl dağıtıldığını da inceleyeceği belirtiliyor. Bu token’lar ilk kez Mart ayında ApeCoin DAO ve the Ape Foundation’in kurulmasının ardından çıkarılmıştı. 1 milyar adet arz edilen apeCoin’lerin yüzde 62’si ApeCoin komünitesine, yüzde 15’i de NFT sahiplerine dağıtıldı.


Bir Yuga Labs sözcüsü, incelemeyle ilgili olarak SEC’le iş birliği içinde olduklarını teyit etti. Sözcü, “Yasa düzenleyicilerin Web3 dünyasını daha çok öğrenmek için bir arayış içinde olduklarını herkes biliyor. Biz de sektörün diğer temsilcileri ve düzenleyecilerle iş birliği yapıp bu yeni filizlenen ekosistemi tanımlamayı ve şekillendirmeyi istiyoruz” dedi.  


SEC ise onu hakkında herhangi bir yorumda bulunmadı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nelson Wang

Nelson, CoinDesk'in ABD Doğu Kıyısı Haber Editörüdür. Daha önce TheStreet'te teknoloji hisseleri editörü ve tüketici hisseleri editörü olarak görev yaptı. Bundan önce Yahoo.com'da iş ve kişisel finans editörüydü. Ayrıca Condé Nast Portfolio'nun web sitesinde düzenleme pozisyonlarında bulundu ve bir Asya-Amerikan medya şirketi olan aMedia'nın içerik direktörlüğünü yaptı. Nelson, Long Island, New York'ta büyüdü ve Harvard Üniversitesi'ne giderek Sosyal Bilgiler alanında derece kazandı. BTC ve ETH'yi CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde tutuyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk