Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bonk Inu, Merkeziyetsiz Borsa Bonkswap'i Başlattı

Bonk Inu, bu yılın başlarında en sıcak Solana token’larından biriydi ve o dönemde çılgın bir piyasaya liderlik ediyordu.

13 Nisan 2023 15:15

Güncellenme: 13 Nisan 2023 15:30

Bonk Inu geliştiricileri, bugün erken saatlerde köpek temalı protokolün yerel merkeziyetsiz borsasını (DEX) başlattı ve bu, popüler token için yayınlanan ilk büyük sürümlerden biri oldu.


BonkSwap olarak adlandırılan DEX, kullanıcıların solana (SOL), bonk inu (BONK) ve stabil coin’leri takaslamaları için Solana akıllı kontratlarından yararlanacak. BonkSwap'teki ücretlerin çoğu (yüzde 80); likidite sağlayıcılarını, Bonk ve BonkSwap LP pozisyonlarının kilitli staker’larını ödüllendirmek için kullanılacak ve bu da muhtemelen bonk sahiplerinin payına düşecek.


Bu kapsamda geliştiriciler, Bonkswap borsasında bonk tabanlı bir oyun ve vadeli işlem tekliflerinin de aralarında bulunduğu daha fazla özelliği ilerleyen aylarda yayınlamayı planlıyor.


Bonkswap geliştiricileri şöyle tweet attı: "İlerleyen aylarda Bonk destekli inanılmaz, ödüllü oyunlar entegre edeceğiz, opsiyonlar gibi yenilikçi ticaret özellikleri ve HxroNetwork’ün desteklediği sürekli vadeli işlemler ekleyeceğiz. Ayrıca Bonk ticaretini Solana'daki diğer tüm token’lardan daha kolay hale getirmek için likidite seviyesini yukarı çekeceğiz."Bonk Ocak ayında, Sam Bankman-Fried ve FTX felaketinin ardından blok zincir ağı etrafındaki duyarlılık hasar gördüğünden Solana ekosisteminde ilgiyi üzerine çekti.


BONK, daha önce bildirildiği üzere yalnızca üç hafta içerisinde yüzde 3.200'e kadar çıkarak Solana ekosistemindeki hareketliliği neredeyse tek başına karşıladı.


CoinDesk'in bir geliştiriciden aldığı bilgilere göre, Bonk Inu, tek bir lideri olmayan ve projenin ilk gününden beri orada olan 22 kişilik bir ekip. Hepsi daha önce Solana'da merkeziyetsiz uygulamalar (DeFi), değiştirilemez token’lar (NFT) ve benzeri ürünler ortaya koydu.


Bu bakımdan, ekip kendisini dogecoin (DOGE) ya da shiba inu’ya (SHIB) rakip olarak görmüyor ve BONK'un zaten piyasadaki milyonlarca köpek temalı mem coin’lerden farklı olduğuna dikkat çekiyor.


Bir Bonk geliştiricisi Ocak ayında CoinDesk'e şunları söyledi: "Bonk zaten ikisinden de daha kullanışlı. On-chain’de SHIB ya da DOGE ile yapabileceğiniz pek bir şey bulunmuyor.”


Bu entegrasyonlar, NFT'lerin mint edilmesinden BONK kullanımına, ticaret vadeli işlemlerine ve Solana merkezli merkeziyetsiz gazinolarda BONK ile bahis yapmaya kadar pek çok kullanım şeklini içeriyor.


Daha Fazla Oku

    Merkeziyetsiz Borsabonk inuDogecoinShiba Inu

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ABD Enflasyon Verileri Öncesinde 62 Bin Doların Altında

14 Mayıs 2024 19:12

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk