Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

BNB Chain’in Dolandırıcılarla Başı Dertte

Solidus Labs raporuna göre BEP-20 token’larının yüzde 12’si dolandırıcılıkta kullanılıyor.

28 Ekim 2022 15:10

Güncellenme: 28 Ekim 2022 15:46

Kripto risk denetim firması Solidus Labs’in raporuna göre BNB Chain’in standart token’ı tüm BEP-20 token’larının yüzde 12’si dolandırıcılıkta kullanılıyor.


Solidus ruhsatlandırma işleri başkan yardımcısı Kathy Kraninger, “Bu oran, Squid Games Token gibi kullanıcıları toplam 3 milyon dolar zarara uğratan ve manşetlere çıkan olaylar dışında fark edilmeyen pek çok dolandırıcılık da olduğunu gösteriyor” dedi.


Şirket, her saat 15 adet yerleştirilmiş dolandırıcılık yakaladıklarını aktardı. Son iki haftada 12 büyük blokzincirinde 188,525 akıllı kontrat dolandırıcılığı tespit edildi.


Solidus’a göre özellikle merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında çok iyi bilenen rug pull (kripto para geliştiricilerin projelerin değerini yükselttikten sonra alım satım işlemlerini bitirip aldıkları parayla kaçtıkları dolandırıcılık yöntemi) ve bir başkası ya da sahte bir token kontratı ile mağdurları yatırım yapmaları için kandıran dolandırıcılık yöntemlerinde artış gözleniyor.


Bir başka kripto analitik şirketi Chainalysis’e göre ise yatırımcılar 2021 yılında rug pull dolandırıcıkları nedeniyle 2,8 milyar dolar kaybetti.


Ekim ayının başında BNB Chain’den 100 milyon dolarlık hacklenmişti. 2021 yılında Binance’den bir yetkili şirketin rug pull ya da herhangi bir dolandırıcılık olayında sorumluluğu bulunmadığını söylemişti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Formula 1 Bilet Sağlayıcısı Platinium Group, NFT Yarış Biletlerini Tanıttı

26 Mayıs 2023 17:08

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk