Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

BNB Chain, opBNB Yol Haritasını Paylaştı

opBNB işlem sayısı tüm Ethereum L2'leri geride bırakarak son 7 günde 20+ milyona ulaştı.

29 Kasım 2023 17:58

Güncellenme: 29 Kasım 2023 23:19

Dünyanın en büyük akıllı sözleşme blok zincirini içeren topluluk odaklı blok zinciri ekosistemi BNB Chain, opBNB teknoloji yol haritasını yayımladı. Yol haritası, transferler için 10.000 TPS (saniyede işlem) ve opBNB'de on kat fiyat indirimi hedefliyor.

Aynı zamanda opBNB yol haritası, opBNB ağını kullanıcılar ve geliştiriciler için daha verimli hale getirmeye dayanan tasarım ilkeleriyle blok zincirini daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor. Yüksek performansa, uygun fiyata ve işbirlikçi topluluk katılımına odaklanan yol haritası, üç temel tasarım ilkesini içeriyor:


  • Yüksek Performans vDüşük Maliyet: Büyüyen bir dApp ekosistemini son derece düşük maliyetlerle desteklemek için ölçeklenebilirlik, işlem verimliliği ve ağ duyarlılığı oluşturma. opBNB'nin blok başına gas limiti saniyede 100M'den saniyede 200M'ye çıkarılacak, bu da onu en yüksek kapasiteli L2 ağı haline getirecek ve 10.000 TPS'ye ulaşacak. Ayrıca, gaz ücretlerini önemli ölçüde azaltmak için EIP-4844 Danksharding gerçekleştirilecek, BNB Greenfield'da bir veri kullanılabilirliği katmanı oluşturulacak ve böylece mevcut seviyeden 10 kat daha ucuza ulaşmayı hedeflenecek.

  • App Chain Mimarisi: Birden fazla uygulamaya özel layer-2 çözümünün dağıtımını kolaylaştırabilen ve bunları sorunsuz bir şekilde birbirine bağlayabilen bir uygulama zinciri (app chain) mimarisi oluşturma.

  • İşbirlikçi Topluluk: OpBNB platformunun geliştirilmesine, yönetimine ve büyümesine aktif olarak katkıda bulunan canlı ve katılımcı bir topluluğu teşvik etme.

10.000 TPS ve 0,0005 dolar gaz ücreti hedefiyle opBNB, zincir üstü oyunları ve yüksek sayıda işlemin yapıldığı DeFi dApp'lerini daha fazla destekleyebilecek. OpBNB ücretleri 4 Aralık'tan itibaren haftadan itibaren 0,005 dolardan 0,001 dolara düşürülecek. OpBNB, 2023'ün 4. çeyreği ile 2024'ün 1. çeyreği arasında birden fazla node türünü tanıtacak, kapasiteyi 100 milyondan 150 milyona çıkaracak ve düşük maliyetli, ölçeklenebilir veri kullanılabilirliği uygulayacak.


OpBNB, işlem sayısında tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmeden önce, 17 Kasım'da ağın tek bir blokta saniyede 100 milyon gazın tam kapasitesini sorunsuzca işlemesiyle TPS için ATH'ye ulaştı. Bu, ağın saniyede 645 minting işlemi gerçekleştirmesine yol açtı. opBNB 13 Eylül'de mainnet yayına girdiğinden bu yana 945.438 kullanıcıya ulaşarak Web3 topluluğu içindeki popülerliğini ve yüksek işlem hacimlerini yönetme konusundaki güçlü kapasitesini ve blok zinciri verimini ve performansını optimize etme konusundaki teknolojik yeteneklerini gösterdi.


BNB Chain Ana Geliştirici Takımı şunları paylaştı: “Başarımızın arkasındaki güç opBNB topluluğu. Topluluk üyelerimizin yalnızca opBNB'deki dApp'lerin geliştirilmesi değil aynı zamanda çekirdek zincir teknolojisi yeniliklerine de katkıda bulunma konusundaki muazzam potansiyelinin farkındayız. Ayrıca opBNB'ye katkıda bulunan geliştiriciler, Binance Labs ve CMC Labs iş birliğiyle En Değerli Geliştirici Programına (MVB) erişebilecek, hibe ve mentorluk başvurusunda bulunabilecek.”


Daha Fazla Oku

    BNB chainopBNB

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Sam Altman'ın Layer-2 Projesi World Chain Geliştiricilere Açılıyor

10 Temmuz 2024 00:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk