Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

“Blokzinciri Teknolojisi Geleneksel Finans İçin Yıkıcı Olabilir”

CoinDesk TV’ye konuşan Franklin Templeton CEO’su Jenny Johnson, 75 yıldır teknolojiye uyum sağlayabildikleri için ayakta kalabildiklerini belirtti.

20 Ekim 2022 13:31

Güncellenme: 20 Ekim 2022 14:40

Yatırım yönetimi şirketi Franklin Templeton’un CEO’su Jenny Johnson, CoinDesk TV’de katıldığı programda blok zinciri teknolojisinin geleneksel finans hizmetleri sektörü için yıkıcı olabileceğini belirtti.


Johnson kendilerinin 75 yıldır ayakta kalmayı başardıklarını çünkü yeni teknolojiye uyum sağlayabildiklerini söyledi.


Toplam 1,4 trilyon dolarlık varlığın yönetimini yapan Franklin Templeton, yakın zamanda kripto yatırım şirketi Eaglebrook Advisors iş birliğinde iki kripto odaklı yönetim hesabı sunmaya başlayacak.


Johnson, finansal danışmanların kripto alanına çok ilgi duyduğunu ancak aynı zamanda tereddüt ettiklerini de aktardı. Bunun nedeninin ise müşterilerinin bu alana sorumluk bilinciyle girip giremeyeceklerine dair soru işaretleri olduğunu söyledi. Johnson, “Dışarıdan birinin kripto ekosistemine nasıl girebileceğini anlaması gerçekten de zor” diye konuştu. Ancak Johnson’a göre şu an içinde bulunduğumuz kripto kışı, geleneksel finans şirketlerinin temkinli yaklaşımına rağmen yatırımcıların bu alana girmeleri için çok uygun bir zaman.  


Bunun yanında Johnson, danışmanların en çok çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) konularında yeterli veriye sahip olmamaktan endişe duyduklarını belirtti ve şöyle devam etti: “Zaten bir yatırımcının karşılaştığı en büyük zorluk da veriye ulaşmak ve bir danışman yatırımcılara yeterli veri sunamıyorsa müşterilerin bir başka şirketle çalışma ihtimalleri yüksek. Öte yandan ESG de blok zinciri teknolojisinden faydalanabilir.”

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Borsası Coinbase İlk Çeyrekte Büyük Bir Sıçrama Yaşadı

3 Mayıs 2024 15:06

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk