Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Blokzincir Üzerinde Çalışan Yeni Bir FPS Oyunu

Metaverse üzerinde oynanan ve oyna-kazan modeliyle kurgulanan oyunlara ilgi gün geçtikçe artıyor. FPS türündeki Forfeit da bunlardan biri.

10 Ağustos 2022 13:59

Güncellenme: 10 Ağustos 2022 15:28

Veri analitik şirketi DappRadar tarafından yapılan bir çalışmaya göre, blokzincirdeki oyunlara (GameFi) son beş ayda 4,5 milyar dolar yatırım yapılmış vaziyette. Veriler, GameFi piyasasında bugün itibarıyla 1800’ü aşkın projeye imza atıldığını gösteriyor.


Günümüzde geleneksel oyun sektörünün lokomotifinin daha çok mobil oyunlar olduğunu söylemek mümkün. Veri şirketi Data.ai tarafından hazırlanan rapora göre mobil oyunlar küresel oyun pazarının yüzde 60’ını elinde tutuyor. Ayrıca mobil oyunlar alanı sektörün tamamından 1,7 kat daha hızlı büyüyor.


Metaverse üzerinde oynanan ve FPS türündeki oyun Forfeit’ın CEO’su Jims Knowlton hem oyna-kazan modeline hem de mobil oyunların büyümesine kayıtsız kalmadıklarını söylüyor. Forfeit dünyasında her bir oyuncu kendi krallığını yaratabiliyor ve silahlarını üretebiliyor. Ürettikleri silahları diğer oyunculara satabiliyor ve bu şekilde para (token aracılığıyla) kazanabiliyorlar. “Tüm bunlar, Forfeit evreninde geçerli olan ve Binance Smart Chain üzerine inşa edilen $FFT token kripto para birimiyle mümkün olacak. Sona yaklaştığımız geliştirme sürecinin ardından, gelecek yılın ilk aylarında Forfeit kripto para birimi borsalarda listelenecek. Projeye ilgi duyan blokzinciri meraklılarını topluluğumuza katılmaya ve devam eden ön satışlar kapsamında $FFT token sahibi olmaya davet ediyoruz” diye konuşuyor Knowlton.


Knowlton, FPS türündeki oyunlara ilginin çok yüksek olduğunu ve bu bağlamda Forfeit’ten de beklentilerinin yüksek olduğunu söylüyor: “Mobil cihazlar yüksek performanslı donanımlara sahip ve bu sayede video oyunlar daha çok kişiye ulaşıyor. Bu sebeple bir FPS oyunu olan Forfeit’i de bilgisayarda, web tarayıcılarında ve mobilde oynanabilecek şekilde geliştiriyoruz. Bugün en popüler oyun motorlarından biri olan Unity platformunda geliştirilen Forfeit, FPS oyun sektörüne yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor.”

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk