Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Blok Zinciri Teknolojisinde Güven İnşası

Trust Wallet CEO'su Eowyn Chen, güven duygusunun sürdürülebilirliğin anahtarı olduğunu vurguluyor.

9 Kasım 2023 12:16

Güncellenme: 9 Kasım 2023 12:22

Kripto para endüstrisi, her sektör gibi güven unsuruna büyük bir önem veriyor. Ancak geleneksel sektörlerden farklı olarak, ön yargılarla, düzenleyici belirsizliklerle ve teknolojinin nispeten yeni olmasından kaynaklanan dolandırıcılık vakalarıyla mücadele etmek zorunda kalıyor. "Güvensiz Bir Dünyada Güven Kazanmak: Blockchain'de Sürdürülebilir Liderliğin Anahtarı" panelinde konuşan Trust Wallet'ın CEO'su Eowyn Chen, ekibinin güven inşa etme paradoksunu aşmayı başardığını söylüyor.


Blok zinciri teknolojisinin sürdürülebilirliği için güven kazanmanın gerekliliğine dikkat çeken Eowyn Chen, güvensiz bir dünya olan Web3’te güven kazanmanın öneminden bahsetti. Web3’ü hareketli ve tehlikeli bir ortama benzeten Chen, bu ortamda hayatta kalabilmek için güvenebileceğimiz köprülere ihtiyaç duyduğumuzu belirtti. “Tamamen şeffaflık gerektiren bir sistemdeyiz. Dengesizlikler ve hareketlenmeler yaşabilir ancak tek yapmamız gereken inanmak ve güvenmek” diye ekledi Chen. 


Chen gözlemlediği kullanıcı deneyimlerinden de bahsetti. İnsanların Web3 araçlarını kullanırken çoğunlukla varlıklarının güvenliğinden şüphe ettiğini gözlemlemiş. Birçok insanın çok gelişmiş görünen uygulamaları tercih etmemesinin sebebini güvensizlikle açıkladı Chen.


“Güven yeniliği teşvik eder” diyen Chen, Trust Wallet olarak bu güvensiz ortamda güvenilebilecek bir köprü olmayı hedeflediklerini belirtiyor. Bazı kullanıcılar kriptoyu kripto yapan şeyin bu tehlikeli ortam olduğunu düşünse de Chen buna katılmıyor. Aksine güven ve inanç sayesinde Web3’ün daha da gelişebileceğine inanıyor.


Blok zincirinin bir değer aktarım sistemi olmak için büyük bir potansiyeli olduğuna inanan Chen, bu teknolojinin yeni internet ve geleneksel finans sistemleri için büyük bir gelişim potansiyeli taşıdığını düşünüyor.


Chen’e göre blok zincirindeki güvenilir uygulamalar, 1875’te yapılan Karaköy Tüneli’ne benziyor. İkisini de farklı uçları birleştiren, büyük ve yenilikçi bi gelişme olarak tanımlıyor.


Son olarak da Trust Wallet’ın Binance ile yaptığı stratejik iş birliğinden bahseden Chen, kullanıcılar ile nasıl daha güvenli bir ilişki kurulabileceğini anlatıyor. Trust Wallet’ın güvenli bir aracı olarak kriptoda yeni güvenilebilir aracıların oluşmasına öncülük etmek istediğini ekledi. Bu sebeple Binance ile yapılan iş birliğini bir tehdit olarak değil, aksine Trust Wallet’ın yarattığı güven ortamını yayacak bir yenilik olarak görüyor. 


Daha Fazla Oku

    BBWİstanbul

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ABD Enflasyon Verileri Öncesinde 62 Bin Doların Altında

14 Mayıs 2024 19:12

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk