Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Blok Zinciri Teknolojisi Vodafone ve Chainlink’i Bir Araya Getirdi

Şirketler, proof-of-concept mekanizmasının, araçların özerk bir şekilde çalışmasını sağladığını ve ticari belge alım satımını desteklemek için gerekli bilgileri derlediğini söyledi.

25 Ekim 2023 15:54

Güncellenme: 25 Ekim 2023 16:31

Vodafone'un Dijital Varlık Broker'ı (DAB), blok zinciri teknolojisinin ticaret için kullanılabileceğini kanıtladı.


Telekom devi, "32 trilyon dolarlık küresel ticaret ekosisteminde uzun süredir devam eden zorlukları" ele almak için Web3 hizmet platformu Chainlink Labs, Sumitomo Corporation ve InnoWave ile bir araya geldi ve ticari belge transferi konusunda bir proof-of-concept (kavram kanıtı) yürüttü.


Proof-of-concept mekanizması, araçların özerk bir şekilde çalışmasını ve ticaret süreçlerini desteklemek için bir bilgisayar tarafından algılanabilecek bilgiler üretmesini sağladı. Şirketler, veriler ve token’ler genel ve özel blok zincirleri arasında paylaşıldığı için güvenlik ve birlikte çalışabilirlik sağlamak adına Chainlink'in zincirler arası birlikte çalışabilirlik protokolünü (CCIP) kullandı.


Vodafone DAB CEO'su Jorge Bento, "Vodafone DAB ve Chainlink, geleneksel piyasaları gelişmiş merkeziyetsiz platformlarla bir araya getirdi ve bu uyumsuzluğa bir son vermek için birlikte çalıştı" ifadelerini kullandı.


Örneğin, bir yangını tespit eden kargo gemileri "verileri DAB'ın platformu ve CCIP aracılığıyla akıllı sözleşmelere otonom olarak aktarabilir ve potansiyel olarak bir sigorta süreci başlatabilir" dedi.


Vodafone DAB, geliştiricilerin harici verilere ulaşabilmesi adına Chainlink ağına bir node operatörü olarak katıldığını da bildirdi.


CoinGecko verilerine göre Chainlink'in (LINK) token’ı, haberi takip eden 24 saat içinde yüzde 7,5 arttı.


Daha Fazla Oku

    linkChainlinkvodafoneblockchainweb3

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yield Farming: Nedir ve Nasıl İşler?

30 Kasım 2023 20:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk