Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Blockware Solutions’dan 20MW’lik Bitcoin Madenciliği Veri Merkezi

Özel kripto madenciliği ve altyapı şirketi Blockware Solutions, bölgede planlanan üç siteden ilki olan Belfry, Kentucky'de 20 megavatlık (MW) bir madencilik tesisi kurduğunu açıkladı.

13 Nisan 2022 01:49

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 10:53

Şirketten yapılan açıklamada, “Müşterilerin madencilik malzemelerini birlikte konumlandırmalarına izin verecek olan veri merkezi Ocak ayından bu yana teste tabi tutuluyor Tesisin güç kapasitesi de 75 MW'a kadar genişletilebilir.

Açıklamanın devamında "Yeni 20 megavatlık veri merkezi, müşterilere bireysel madencilik faaliyetleri üzerinde tam kontrol sağlayacak ve bu şekilde profesyonel madenciliği kolaylaştıracak" dedi.

Blockware Solutions CEO'su ve kurucu ortağı Mason Jappa, Blockware'in Kentucky'deki madencilik operasyonunu başlatmasının ilk sebebinin eyaletin kripto madenciliği yanlısı oluşu olduğunu söyledi .

Jappa, "Bence, Kentucky ABD'de bitcoin madencilerini vergi ve diğer girişimlerle teşvik eden bir tasarıları kabul eden ilk eyaletti” dedi.

Foundry’ın 2 Mart’ta paylaştığı tweet mesajına göre Kentucky, Foundry USA Pool'un ABD merkezli bitcoin madencilik hash oranının yaklaşık yüzde 12.4’üne sahip, bu oran Georgia'nın yüzde 34.2’lik oranından sonra ikinci en yüksek oran . Foundry, CoinDesk'in ana şirketi olan Digital Currency Group'un bir yan kuruluşu.

Jappa, Kentucky'nin düşük maliyetli enerji ile sürdürülebilir enerji kaynaklarının yanı sıra madencilik operasyonları için de iyi bir iklime de sahip olduğunu belirtti.

Jappa, eri merkezinin, klimin daha serin olduğu doğu Kentucky ve batı Virginia sınırında kurulduğunu söyledi. Kanada, İsveç ve Norveç gibi daha soğuk bir iklim, sıcaklık yönetimi konusunda ek maliyetler getirmezken madencilik teçhizatlarının havayla soğutulmasına yardımcı oluyor.

Topluluğu Canlandırmak

Jappa’ya göre Blockware, Belfry'deki eski üretim ve kömür tesislerini yeniden tasarlayarak bunları bitcoin madenciliği için kullanırken aynı zamanda topluluklara da iş sağlıyor.


Fakat Blockware, yeni veri merkezine güç sağlayabilmek için kömür enerjisini kullanmıyor. Jappa’nın açıklamasına göre güç yaklaşık yüzde 65 sürdürülebilir enerji kullanan şebekeden elde ediliyor. Bu durum Bitcoin Madencilik Konseyi'nin tahminine göre Blockware'i dünya çapındaki madencilerin kullandığı yüzde 58.5’lik oranın üzerine taşıyor.

Kentucky Eyaleti Temsilcisi Angie Hatton da yaptığı açıklamada, “Kömür madenciliği ile bilinen bir bölgenin artık bu farklı madencilik türünden faydalanacağını umuyorum” dedi.

Hatton, "Blockware’in buraya yatırım yaptığını ve bu işleri yarattığını görmek çok şey ifade ediyor ayrıca önemli elektrik ihtiyacının da yüksek konut fiyatlarımızı dengelemeye yardımcı olacağını ümit ediyorum" şeklinde konuştu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Polygon, Eylülde MATIC'ten POL Token'a Geçiş Yapıyor

18 Temmuz 2024 17:06

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk