Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

BlockFi’ın Üç Üst Yöneticisi Ayrılma Kararı Verdi

Konuya yakın kaynakların verdiği bilgiye göre FTX satın alması öncesinde üç yönetici şirketle yollarını ayırmayı planlıyor.

8 Eylül 2022 16:52

Güncellenme: 8 Eylül 2022 17:36

Milyarder Sam Bankman-Fried’ın sahip olduğu kripto imparatorluğunun bir parçası olan FTX.US tarafından satın alınma noktasında olan BlockFi’ın, üç üst düzey yöneticisinin ayrılması bekleniyor.


Kaynakların CoinDesk’e verdiği bilgiye göre bu üç yönetici Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Kurumsal dağılımdan Sorumlu Üst Yönetici David Olsson, Küresel Özel Müşteriler Bölümü Yöneticisi Samia Bayou ve Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Kurumsal Satış Yöneticisi Shane O’Callaghan.


Bu yıl sıkıntı yaşayan kripto şirketlerinden biri olan BlockFi Celsius ve Voyager’ın düştüğü iflas sürecine girmekten son anda kurtulmuştu. Ancak bunun bedeli olarak da FTX kurucusu Bankman-Fried’ın zorlu satın alım şartlarına boyun eğmek durumunda kalmıştı.


BlockFi’a, geçen yıl bir milyar dolar değer biçilmiş olsa da FTX şu anda şirkete 240 milyon dolar değer üzerinden teklifte bulunuyor. Hatta bazı koşullar gerçekleşirse bu değer daha da düşebilir. 


Konuya hâkim bir kaynak, “Yöneticilerin ayrılmasının nedeninin şirketin geleceğine dair çizilecek yön konusunda uzlaşmazlıklar olduğunu düşünüyorum. Sonuçta herkesin elindeki ortaklık payı ciddi biçimde azalacak veya sıfırlanacak” diyor.


Olsson ve O’Callaghan yorum vermek istemedi. Bayou görüş talebimize yanıt vermedi. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Finans Protokolü Usual, Gerçek Dünya Varlıkları Tarafından Desteklenen Stabilcoin'ini Tanıttı

29 Şubat 2024 00:37

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk