Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

BlockFi, FTX İle Satış Görüşmeleri Sürerken Ledn Liderliğinde Finansman Hamlesi Yaptı

BlockFi CEO'su Zac Prince, şirketinin FTX'e sadece 25 milyon dolar karşılığında satılacağına dair söylentileri reddetti.

1 Temmuz 2022 15:32

Güncellenme: 1 Temmuz 2022 16:46

Bloomberg’in bildirdiğine göre, Sam Bankman-Fried liderliğindeki FTX’le satışla ilgili görüşmelerde bulunan kripto kredi kurumu BlockFi,  görüşmelere başka bir  kripto kredi kurumu olan Ledn'i içeren bir teklifle yaklaştı.


FTX'in bildirilen teklifinin tam bir satın alma için olduğu durumlarda, konuyla ilgili bilgisi olan kişilerin aktarıldığı rapora göre, Ledn'in yeni bir finansman turu içeriyor. Bu finansmanın 400 milyon dolara kadar olacağı ve 50 milyon dolarlık özsermaye içerdiği ve Ledn'e BlockFi'de büyük bir mülkiyet hissesi vereceği söylentiler arasında.


Ledn'in CEO'su Adam Reeds, Bloomberg'e yaptığı açıklamada: "Ledn, şu anda dijital varlık kredisi ve ötesinde liderliğini genişletmek için bir dizi fırsatı değerlendiriyor. Şu anda başka bir ayrıntı paylaşamıyoruz” dedi.


BlockFi CEO'su Zac Prince Perşembe öğleden sonra Twitter'da, CNBC tarafından ilk defa duyurulan şirketinin FTX'e sadece 25 milyon dolarlık bir satış yapmayı kabul ettiği haberini şiddetle reddetti. Kurum, Haziran ayı başlarında , Mart 2021'deki 3 milyar dolarlık değerinden büyük bir düşüş olsa bile, 1 milyar dolar değerinde bir fonlama turunu tamamlayı planladı. 


BlockFi de diğer kripto kredi kurumları gibi, 2022 yılı boyunca kripto pazarında Haziran ayında tam bir paniğe dönüşen keskin düşüşten sert bir şekilde etkilendi. 


Prince, 13 Haziran'da şirketin işgücünün yaklaşık beşte birini azaltacağını ve bunun da yaklaşık 170 kişi olacağını duyurmuştu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"En Önemlisi, Dünyadaki Örnekleri Olduğu gibi Kopyalamak Yerine Bunların Türkiye’nin Şartlarına Uyarlanması"

3 Temmuz 2024 17:35

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk