Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

BlockFi Değerlemesi Son Finansman Turunda 1 Milyar Dolara Düştü

BlockFi, geçen yıl Mart ayında 3 milyar dolarlık daha büyük bir değerlemeyle 350 milyon dolar toplamıştı.

7 Haziran 2022 11:40

Güncellenme: 7 Haziran 2022 16:15

The Block tarafından yayımlanan rapora göre kripto borç veren BlockFi, bir fonlama turunu önceki artışlarından daha düşük bir değerlemeyle kapatacak.

Konuya yakın kaynakların verdiği bilgiye göre, turda New Jersey merkezli firmaya 1 milyar dolar değer biçilecek. "Aşağı yönlü" olarak tanımlanan finansman, bir şirketin daha fazla sermaye artırmaya çalışırken ve değerlemesinin önceki bir finansmandan daha düşük olduğunu belirlemesiyle gerçekleşiyor.


BlockFi , geçen yıl Mart ayında 3 milyar dolarlık daha büyük bir değerlemeyle 350 milyon dolar toplamıştı ve Temmuz ayı sonlarında yaklaşık 5 milyar dolar değerinde 500 milyon dolar daha artırmayı planlayarak halka açılmayı gerçekleştirmeyi düşünüyordu.


Düşük değerleme, kripto endüstrisindeki mevcut daha zorlu atmosfere ve kripto varlıklarına karşı yüksek faiz ödemeleri yapan BlockFi gibi firmaları çevreleyen düzenleyici belirsizliğe işaret ediyor.


Firma, Şubat ayında yüksek getirili kredi ürününün menkul kıymet arzı olup olmadığıyla ilgili bir soruşturma kapsamında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) ve çeşitli eyalet düzenleyicilerine toplam 100 milyon dolar ceza ödemeyi kabul etmişti. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk