Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Blockchain.com, Kripto Ayı Piyasasında İş Gücünü Yüzde 25 Azalttı

Şirket, Arjantin ofislerini kapatacağını ve birkaç ülkede ekip genişletme planlarını durduracağını açıkladı.

21 Temmuz 2022 15:42

Güncellenme: 21 Temmuz 2022 16:42

Kripto para borsası Blockchain.com, Perşembe günü yaptığı açıklamada, işgücünün yüzde 25'ini azalttığını bunun da yaklaşık 150 kişi olduğunu açıkladı.


Şirket, sert ayı piyasası koşullarını ve finansal kayıpları karşılama ihtiyacını olduğunu belirtti. Borsa kısa süre önce, hedge fonu Three Arrows Capital ile ilişkili 270 milyon dolarlık bir açıkla uğraştığını duyurmuştu. Blockchain.com, Arjantin merkezli ofislerini kapatacağını ve çeşitli ülkelerdeki genişleme planlarını iptal edeceğini de söyledi.


Şirket, işten çıkartılan çalışanların yaklaşık yüzde 44'ünün Arjantin'de, yüzde 26'sının ABD'de, yüzde 16'sının İngiltere'de ve geri kalanın da .eşitli ülkelerden olduğunu açıkladı.


Bir yetkili CoinDesk'e e-posta ile verdiği demeçte, azalmanın firmadaki personel sayısını Ocak 2022 seviyelerine geri getirdiğini söyledi. Blockchain.com, son 16 ayda hızla büyüdü ve 600'den fazla personele ulaştı. 


Blockchain.com temsilcisi, firmanın kaynak yaratma çabalarının Three Arrows Capital'in çöküşünden kaynaklanan finansal etkiyi emeceğini söyledi.


Kripto endüstrisindeki en eski firmalardan olan Blockchain.com, kurumsal borç verme tarafında da küçülmeye gidiyor, tüm birleşme ve satın alma işlemlerini durduruyor, oyun pazarındaki genişletme çabalarına ara veriyor ve NFT pazarını yavaşlatıyor. Firma, en aktif talebinin Latin Amerika'nın aksine Avrupa, ABD ve Afrika'dan geldiğini söyledi. 


Temsilci, yönetici maaşları ve CEO tazminatının da düşürüldüğünü söyledi ve kurumsal gelirin sabit olduğunu, azalmadığını ve toparlanması için zamana ihtiyaç duyacağını da sözlerine ekledi.


İşten çıkartılan personele ülkesine bağlı olarak 4 hafta ile 12 hafta arasında değişen kıdem tazminatı ve ayrıca üçüncü bir taraf aracılığıyla Birleşik Krallık ve ABD çalışanlarına iş değiştirme yardımı sunulacağı da belirtildi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk