Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Blockchain4Youth Programı Birinci Yılında 6 Bin Kişiye Web3 Eğitim İmkanı Sundu

Bitget dünya çapında hayata geçirdiği programı kapsamında 6 binden fazla genç katılımcıyı blok zinciri teknolojisini anlamak ve kullanmak için gerekli araç ve bilgilerle buluşturdu.

10 Mayıs 2024 11:30

Güncellenme: 10 Mayıs 2024 11:44

Dünyanın lider kripto varlık platformlarından Web3 şirketi Bitget tarafından başlatılan Blockchain4Youth programı birinci yılını tamamladı. Bitget'in yenilikçilik, eğitim ve güçlendirme temel ilkelerine sadık kalarak gençler arasında Web 3.0'ün benimsenmesini sağlayan girişim daha adil bir gelecek vizyonunun önemli bir göstergesi olarak değerlendiriliyor. 


50’den fazla üniversite ile iş birliği yapıldı

Blockchain4Youth programı kapsamında geçtiğimiz yıl 6.000'den fazla katılımcı bir araya geldi ve dünya çapında 54'ten fazla kampüs dersi ve atölye çalışması gerçekleştirildi. 


Bitget Asya, Orta Doğu, Okyanusya, Avrupa ve Güney Amerika'da düzenlenen çeşitli etkinliklerde genç katılımcıları blok zinciri teknolojisini anlamak ve kullanmak için gerekli araç ve bilgilerle buluşturdu. Kursları tamamlayıp sınavı başarıyla geçen katılımcılara 2.000'den fazla sertifika verildi.Program, Birleşik Krallık'taki University College London (UCL), Arjantin'deki National Technological University, Avustralya'daki Royal Melbourne Institute of Technology, National Taiwan University's Blockchain Club, Filipinler'deki Ateneo De Manila University başta olmak üzere önde gelen influencer'lar ile 50'den fazla üniversite ile iş birliğiyle hayata geçiriliyor. Programın bu geniş kitleye erişimi, şirketin blok zinciri eğitimi ve güçlendirme girişimlerini ilerletme konusundaki kararlılığını pekiştiriyor.


5 yıl için 10 milyon dolar bütçe ayrıldı

Mayıs 2023'te başlatılan ve 5 yıl için 10 milyon dolar bütçe ayrılan Blockchain4Youth, Milenyum ve Z Kuşakları için önemli bir fırsat sunuyor. Bitget tarafından yapılan bir araştırma, Y ve Z kuşaklarının kripto dostu bir geleceği şekillendirmede çok önemli olduğunu ve Y kuşağının kripto meraklılarının %46'sını oluşturduğunu gösteriyor.


Bitget Yöneticisi Gracy Chen konuyla ilgili şunları aktardı: "Blockchain4Youth'un yolculuğu dikkate değerdi ve program blok zinciri eğitimini dönüştürerek yarının liderleri için erişilebilir ve pratik hale getirdi. Kendimizi sadece bilgi aktarmaya değil, aynı zamanda blok zincirinin dönüştürücü uygulamalarına öncülük etmeye hazır canlı bir topluluk oluşturmaya adadık.”


Blockchain4Youth'un geleceğe dair hedefleri arasında dünya çapında daha fazla burs sağlamak ve gençlerin dikkatini daha fazla çekmek için kripto ile ilgili konularda farklı influencer'ları içeren daha fazla çevrim içi kurs ve içerik başlatmak yer alıyor.


Daha Fazla Oku

    Blockchain4YouthBitgetÜniversite ProgramlarıBUIDL

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk