Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

BlackRock ve VanEck,SEC'in Hızlı Yanıtından Birkaç Saat Sonra Bitcoin ETF Başvurusunu Güncelledi

Başvurular, iki kuruluşun ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) son 24 saat içinde yorum gönderdiği potansiyel aracılar arasında yer aldığını gösteriyor.

9 Ocak 2024 15:21

Güncellenme: 9 Ocak 2024 15:25

Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonları (ETF) başlatmayı uman 13 firmadan ikisi olan BlackRock (BLK) ve VanEck, Salı günü başvurularını güncelledi.


Başvurular, bu iki kuruluşun son 24 saat içinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan (SEC) yorum aldığı potansiyel aracılar arasında olduğunu gösteriyor.


CoinDesk daha önce, SEC'in, şirketlerin Pazartesi günü önerdikleri ürünlerin ücret detaylarını içeren belgeleri sunduktan sadece birkaç saat sonra spot-bitcoin ETF'leri ihraç etmeyi planlayan bir dizi potansiyel kuruluşa yorumlar gönderdiğini bildirmişti.


Salı günü yapılan son güncellemeyle başvurularda yer alan değişiklikler arasında, iflas durumunda hissedarlara zararı azaltmayı amaçlayan ifadeler ve ETF'in yetkili katılımcıları arasında çıkar çatışmasını önlemek bulunuyor.


Son başvurular, SEC ile potansiyel kuruluşlar arasında neredeyse eşi benzeri görülmemiş bir etkileşimi gösteriyor; SEC yanıtlarını takiben ve ardından 24 saat içinde yapılan güncellemeleri içeriyor.


SEC'nin, özellikle Ark ve 21 Shares tarafından yapılan başvurulardan biri için bu Çarşamba - yani 10 Ocak 2024 tarihindeki son teslim tarihine kadar - bu hafta tüm başvuruları onaylaması yüksek ihtimalle bekleniyor ve adil olmak adına hepsini birlikte onaylayabileceği düşünülüyor. 


Daha Fazla Oku

    SECETFBitcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk