Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

BlackRock’ın Ether ETF Planı İddiaları Nasdaq Dosyasıyla Onaylandı

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi, bitcoin ETF başvurusuyla şimdiden piyasayı kasıp kavurdu.

10 Kasım 2023 14:28

Güncellenme: 10 Kasım 2023 14:48

BlackRock, şirketin kripto para birimleriyle bağlarını güçlendirecek bir ether (ETH) ETF hizmeti sunmak istiyor.


Başvurunun ardından ETH’nin fiyatı yüzde 3’lük bir artışla 2,100 dolar civarına yükselerek günün en yüksek seviyesini gördü. Son 24 saatte ise yaklaşık yüzde 9 oranında arttı.


BlackRock’ın başvurusu, ETF’nin ABD borsası Nasdaq’ta listelenmesi planlandığından borsanın dosyalarında yerini aldı ve düzenleyicilerden onay bekliyor. 


Varlık yöneticisinin birçok yatırımcının kripto erişimini genişletme potansiyeline sahip bitcoin ETF başvurusu değerlendirilmeye devam ediyor. Başvuru bu aşamada bile piyasayı kasıp kavuruyor. Önceden kriptoya karşı şüpheciliğiyle öne çıkan BlackRock CEO’su Larry Fink, artık bir kripto destekçisi.


Dosyaya göre, ürün tarafından tutulan ether’in saklayıcısı (custodian) kripto borsası Coinbase olacak. Nakit akışını gerçekleştirecek üçüncü tarafın adı ise açıklanmıyor.Ayrıca BlackRock ve Coinbase arasında bir piyasa gözetim anlaşması bulunuyor. Bu tür anlaşmalar, ETF’lerin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanması için anahtar niteliğinde.


BlackRock, başvuru dosyasında CME Group’a ait ether vadeli işlemler fiyatlarının spot ETH fiyatlarıyla eşleştiğini vurguluyor ve SEC’in gözetim paylaşımı hakkındaki olası itirazlarını önlemeye çalışıyor.


Daha Fazla Oku

    blackrocketh etfbtc etfNasdaq

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk