Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitpanda Artık İspanya'da Kayıtlı

Kripto para borsası ayrıca Avusturya, Fransa, İtalya ve İsveç'te de ilgili kurumlara kayıtlı olarak faaliyetini sürdürüyor.

21 Haziran 2022 11:02

Güncellenme: 21 Haziran 2022 14:20


Avusturyalı kripto para borsası Bitpanda, ülkede sanal para kambiyo işlemleri ve dijital varlık saklama hizmet sağlayıcısı olarak kaydolduktan sonra İspanya'ya genişlemeyi planlıyor. 


Bankanın resmi web sitesine göre, şirket resmi olarak İspanya Merkez Bankası'nın kripto firmaları siciline 16 Haziran'da girdi. Bitpanda salı günü haberi duyurdu.


İspanya Merkez Bankası, kripto servis sağlayıcıları için kayıt defterini Ekim 2021'de açtı ve İspanyol kripto borsası Bit2Me, bu yıl Şubat ayında sicile eklenen ilk şirket olmuştu. 


Avrupa Birliği (AB), bir AB ülkesinde düzenlenen kripto firmalarının yasalaşması beklenen Kripto Varlık Piyasaları  Kanunu (MiCA) kapsamında başka ülkelerde faaliyet göstermesine izin verecek bir lisans oluşturmayı planlıyor. MiCA çerçevesi, AB yasama sürecinin son aşamasında.


Ancak Ağustos 2021 itibariyle yaklaşık 4,1 milyar dolar değerinde olan Bipanda, AB lisansının devreye girmesini beklemedi. Şirket bu yılın başlarında hem İtalya hem de İsveç'te sanal varlık hizmet sağlayıcı olarak kaydoldu. 2020'de de Fransız menkul kıymetler düzenleyicisi Autorité des Marchés Financiers'a (AMF) kaydolmuştu.Firmanın kayıt ve lisanlama çabaları olaysız geçmedi. Şubat ayında Bitpanda, İngiltere kripto saklama platformu Trustology'yi satın aldığını duyurdu. Duyurunun yapıldığı gün, İngiltere finansal davranış otoritesi (FCA), satın almayı yakından izlediği konusunda uyardı. Duyuru sırasında Trustology, FCA'nın Kara Para Aklama Düzenlemeleri (MLR) siciline kayıtlıydı, ancak FCA'ya göre bu yeterli olmadı.


FCA, şubat ayında yaptığı açıklamada, "MLR'ler, FCA'nın bir işlem tamamlanmadan önce hak sahiplerinin uygunluğunu ve uygunluğunu veya kontroldeki değişiklikleri değerlendirmesine izin veren herhangi bir hüküm içermiyor" demişti. Bitpanda daha sonra Bloomberg'e FCA'nın açıklamasının beklendiğini ve düzenleyici ile iyi bir ilişkisi olduğunu açıklamıştı.


Pazartesi günü yapılan duyuru ile firma, özellikle kripto piyasalarındaki son türbülans ışığında, ülkelerde resmi statü elde etmeye kararlı olduğunu söyledi. Kripto piyasaları Pazartesi itibariyle en az 7 milyar dolarlık tasfiye kaydederken, hafta sonu boyunca bitcoin (BTC) fiyatı Aralık 2020'den bu yana ilk kez 20.000 doların altına düşmüştü. Bitpanda kurucu ortağı ve eş CEO'su Eric Demuth basın açıklamasında şunları söyledi:


 "Son piyasa gelişmelerinin gösterdiği gibi, dijital varlıklarınızı nereden satın aldığınız önemlidir ve Avrupa'da ve ötesinde en iyi ve en güvenli yatırım platformunu oluşturmak için durmaksızın çalıştığımız için her zaman topluluğumuzun güvenliğine öncelik vereceğiz." 
Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk