Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

BitMEX, Piyasa Koşulları'nı Gerekçe Göstererek BMEX Listelemesini Geciktirdi

Kripto borsası BitMEX piyasa iyileştiğinde ticaretin yeniden planlanacağını söyledi.

12 Temmuz 2022 12:39

Güncellenme: 12 Temmuz 2022 16:01

Salı günü kripto vadeli işlem ve borsası BitMEX, piyasa koşulları nedeniyle Ethereum tabanlı BMEX tokenını listelemeyi erteledi.

 

BMEX Token'ı borsalarında listelenmesini erteleme kararı aldıklarını söylediler. BitMEX nedenin oldukça basit olduğunu söyleyerek şunu dile getirdi, "BMEX'i listelemeye hazır olsak da, mevcut piyasa koşulları ideal değil ve tokenı sizi, sahiplerini ödüllendirmek için en iyi şansı veren bir ortamda listelemek istiyoruz".

 

Kripto piyasaları, kripto sektöründeki sistemik riskler ve küresel ekonomideki enflasyon endişeleri nedeniyle son birkaç ay içinde büyük bir darbe aldı. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, ulaştığı zirveden sonra % 70'ten fazla düştü ve toplam piyasa değeri ise Kasım’dan sonra % 55'ten fazla düştüğü gözlemlendi.

 

BitMEX, kripto piyasasına ilgiyi arttırmak için bu yılın başlarında kullanıcılara ilk yerel tokenı olan 1,5 milyon BMEX'I airdrop ile gönderdi. Tokenlar, kullanıcıların borsadaki faaliyetlerine göre dağıtıldı.

 

Ethereum tabanlı tokenlar beş yıllık bir vesting sözleşmesiyle birlikte maksimum 450 milyon arzı oluyor. Bunlar da yeni ve mevcut BitMEX kullanıcılarını ödüllendirmek ve aynı zamanda da işlem ücretlerinde indirim almalarını sağlamak için kullanılacak.

 

Salı günkü gönderide BitMEX, binlerce kullanıcıya milyonlarca token gönderdiğini ve tokenların ücret indirimleri, para çekme iadeleri ve diğer avantajlar için veridiği söylendi.

 

BitMEX, token tüccarlarına ve yeni kullanıcılarına airdrop etmeye devam ettiğini ve büyümek için daha fazla zaman; kullanıcıların kazanması için daha fazla BMEX gerektiğini belirtti.

 

Twitter'daki kararla ilgili olarak bazı kullanıcılar rahatsızlıklarını dile getirdi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk