Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Bitget’ten Kurumsal Kripto Varlık Güvenliğini Geliştirmeye Yönelik Matrixport Cactus Custody İş Birliği

"Cactus Custody ile ortaklığımız, kurumsal müşterilere dijital varlıklarını yönetmede en yüksek güvenlik ve verimlilik standartlarını sağlama taahhüdümüzü vurguluyor."

16 Nisan 2024 14:28

Güncellenme: 16 Nisan 2024 14:56

Kripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, Oasis fon saklama hizmetleri ve borsa dışı uzlaşma hizmetleri sunmak için Matrixport'un yan kuruluşu Cactus Custody ile ortaklık kurdu. Kurumsal müşterilerin dijital varlıkların güvenli yönetimine yönelik ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için stratejik bir hamle olan bu iş birliği, borsa işlemleriyle ilişkili karşı taraf risklerini en aza indirmenin yanı sıra sermaye verimliliği yönetimi için de etkili bir araç sağlayacak.


Oasis fon saklama hizmetleri ve uzlaşma hizmetleri sağlamanın yanı sıra ortaklık, spot, kaldıraçlı spot (çapraz/izole) ve vadeli işlemler dahil olmak üzere çeşitli işlem türleri için de destek sağlayacak. Vadeli işlem ürünleri USDT, USDC, BTC, ETH, AVAX ve ARB gibi borsa dışı uzlaşma para birimlerini destekleyen USDT sürekli vadeli işlemler, coin marjlı sürekli vadeli işlemler, coin marjlı teslimat ve USDC sürekli vadeli işlemler ürünlerini kapsıyor. İşlem ücreti oranları ve VIP seviyeleri, kişiselleştirilmiş yapılandırma esnekliği ile Bitget'teki kullanıcı seviyelerine göre belirlenirken, saklama hesabı ücret oranları normal hesaplar ile uyumlu olacak.


Ortaklık kapsamında, Bitget kullanıcıları artık Cactus Custody tarafından sağlanan hizmetlerden ve güvenlikten faydalanabilecek. Bu hizmetler, güvenli üçüncü taraf Oasis cüzdan saklama yoluyla en aza indirilmiş fon riskleri, zincir içi transferlerden kaynaklanan gecikmeleri önleyen hızlı işlemler, verimli tezgah üstü uzlaşma süreçleri, uzlaşmadan sonra kârların anında yeniden dağıtılmasını sağlayarak sermaye verimliliğini artırma ve borsa cüzdanlarının sürekli takip edilmesi ihtiyacını azaltma gibi birçok önemli avantaj sunacak.


Bitget'in Genel Müdürü Gracy Chen konu hakkında şunları anlattı: "Kurumlar arasında dijital varlıkların benimsenmesi artmaya devam ettikçe, bu varlıkların en üst düzeyde güvenliğini sağlamak çok önemli hale geliyor. Cactus Custody ile ortaklığımız, kurumsal müşterilere dijital varlıklarını yönetmede en yüksek güvenlik ve verimlilik standartlarını sağlama taahhüdümüzü vurguluyor. Bu iş birliği sayesinde, güvenilir kripto varlık yönetim çözümleri arayan kurumsal yatırımcılar için güvenilir bir ortak olarak konumumuzu daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz."


Görüşlerini paylaşan Cactus Custody Genel Müdürü Wendy Jiang, "Boğa piyasasının bir sonraki aşamasına girerken, 2022'deki birçok yüksek profilli patlamadan çıkarılan dersler birçok yatırımcının ve müşterilerimizin hala zihninde. Bitget ile yaptığımız bu ortaklık, müşterilerimizin bu ekosistemde güvenli ve uyumlu bir şekilde gezinmeleri ve katılmaları için kritik ve tarafsız bir altyapı sağlama ve bir sonraki kurumsal benimseme dalgasını teşvik etme ve demokratikleştirme konusundaki kararlılığımızı vurguluyor" dedi.


Matrixport’a bağlı güvenilir bir kurum olan Cactus Custody, Hong Kong Trust Company Lisansına sahip, düzenleyici sermaye rezervi gereksinimlerini karşılıyor ve kara para aklama ve terör finansmanı ile mücadele yönergeleriyle uyumlu. Sektör lideri sistem güvenliği tasarım ilkelerinden ve altyapısından yararlanan Cactus Custody, müşteri varlıklarının hem soğuk hem de sıcak depolamada güvenliğini sağlıyor. Ayrıca, farklı ölçeklerde ve iş senaryolarında müşterilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için zengin bir dizi esnek ve yapılandırılabilir özellik modülü sunuyor.


Daha Fazla Oku

    BitgetMatrixport

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk